Світовий рекорд Väderstad Tempo не можуть побити три роки

13 квітня 2020 63 0
Світовий рекорд Väderstad Tempo не можуть побити три роки
Väderstad

Минуло три роки з того часу, як сівалка Tempo компанії Väderstad установила світовий рекорд зі швидкісної сівби кукурудзи, засіявши 502,05 га за 24 години. На сьогодні жоден виробник не досяг цього показника. Про це повідомляє Traktorist.ua, з посиланням на прес-службу компанії.

Нагадаємо, що світовий рекорд був установлений на базі фермерського господарства Enyingi Agrár Zrt поблизу міста Енінга в Угорщині, площа якого становить 7 тис. га, зокрема 4 тис. га було відведено під кукурудзу. Для встановлення рекорду було обрано 16-рядну Tempo L Väderstad із шириною міжряддя 762 мм та функцією одночасного внесення добрив і пестицидів під час висіву. 

Машина оснащена бункером для добрив об’ємом 5 000 л, бункером для насіння для кожної висівної секції об’ємом 100 л, а також бункером для гранульованих пестицидів, що встановлений на кожній індивідуальній висівній секції об’ємом 30 л.

Команда Tempo, що встановила світовий рекорд, складалася з 25 представників міжнародної компанії Vӓderstad. До її складу, зокрема, входили інженери, розробники, менеджери, представники відділу продажів і сервісного обслуговування та інші співробітники з 13 дочірніх компаній. Крім того, до команди приєдналися десять представників Університету Гьодоллє (Gödöllő University), які вимірювали точність висіву та стежили за результатами.

Світовий рекорд був установлений під час проведення сівби на фермі, а це означає, що керуючий підприємства сам обирав насіння і поля для висіву. Протягом 24 годин два поля були засіяні двома різними сортами кукурудзи. 

Після появи сходів команда з Університету викопала на полі у випадковому порядку кілька рослин, щоб виміряти точну відстань між насінням і поверхнею землі. Результати показали, що відхилення від заданої глибини висіву становить усього 0,5 см. Це чудовий результат, який був засвідчений дружніми сходами по всьому периметру поля. Коефіцієнт варіації показника відстані між рослинами становив 24,3% та використовувався для визначення точності сівби шляхом ділення стандартних відхилень на показник середніх інтервалів між насінням.

Варто зазначити, що коефіцієнт варіації дорівнює 0%, якщо всі рослини розташовані на однаковій відстані один від одного. За рекомендованої швидкості до 17 км/год сівалка Tempo зазвичай забезпечує коефіцієнт варіації до 20%. Як правило, більшість сівалок на ринку показує варіацію в межах 30-45%.

Так,  можливість здійснення висіву на високій швидкості зі збереженням точності та високої продуктивності була підтверджена науково.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 9°

Вітер

2.3м/с

Опади

0мм

Вологість

65%