Реклама

Через посуху на Хмельниччині пересіватимуть озимі культури ярими

17 квітня 2020 316 0
Через посуху на Хмельниччині пересіватимуть озимі культури ярими
Kurkul.com

На Хмельниччині завершено посівну ранніх ярих зернових, паралельно розпочато роботи із сівби пізніх культур. Через посушливі погодні умови частину площ під озимими зерновими та ріпаком аграрії змушені пересівати ярими культурами, інформує golos.com.ua.

«Цьогоріч у господарствах попрацювали оперативно, в дуже короткі строки посіявши ячмінь, овес, горох та яру пшеницю. Тепер взялися за пізні культури — соняшник, сою, кукурудзу та цукровий буряк. Загалом ярими в області планується засіяти близько 575 тис. га. Аграрії забезпечені всіма необхідними матеріально-технічними ресурсами для швидкої кампанії. Єдине, чого бракувало — вологи», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: В Україні критично знизився рівень зволоження ґрунту

Зазначається, що аграрії з посухою боролись, боронуючи поля. Але такі заходи агротехніки не скрізь допомогли озимим посівам.

«Хоча після зими про їхній критичний стан мови не було, з початком квітня ситуація змінилася. Деякі господарства вже заявляють про те, що озимий ріпак висох просто на очах. Приміром, у Красилівському районі 300 га ріпаку передискували і поле засівають кукурудзою. Не витримало посухи і поле з озимим житом — воно стало порожнім», — зазначається в матеріалі.

Крім того, фахівці констатують вкрай незадовільну фітопатологічну ситуацію, коли практично вся група зимуючих бур’янів присутня на полях, спостерігається активне ураження озимих культур хворобами та ранній вихід шкідників з місць зимівлі.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама