LNZ досліджуватиме системи захисту соняшнику на демо-ділянках

22 квітня 2020 44 0
LNZ досліджуватиме системи захисту соняшнику на демо-ділянках
Kurkul.com

Фактично в кожній області, що охоплює всі ґрунтово-кліматичні зони країни, компанією LNZ Group закладено демонстраційну мережу Mini Hub з дослідження систем захисту соняшнику. Повідомляє SuperAgronom.com.

Цьогоріч на демонстраційній мережі Mini Hub закладено лінійки гібридів соняшнику Дівна (SW1020L), Магура (SW1710), Валін (SW1400) бренду S&W Seed Company та Хайсан 162IT, Хайсан 158IT, Хайсан 298 бренду Advanta seed з використанням засобів захисту рослин бренду DEFENDA. Для соняшнику запропоновано систему захисту, яка передбачає застосування впродовж вегетації гербіцидів, фунгіцидів та інсектицидів.

«Для боротьби з бур’янами на Mini Hub буде використано класичний підхід, що передбачає застосуванням ґрунтових та післясходових гербіцидів. Зокрема, проти однорічних дводольних та злакових бур’янів будуть внесені в баковій суміші ґрунтові гербіциди Айдахо (тербутилазін, 500 г/л) з нормою застосування 1,5 л/га та Сора-Нет (пропізохлор, 72  г/л) в нормі 2,0 л/га. Для боротьби з багаторічними та однорічними видами злакових бур’янів у фазі розвитку соняшнику 2-4 листків передбачене внесення грамініциду Харума (хізалофоп-П-етил, 125 г/л) в нормі 1,0 л/га», — повідомив менеджер із розвитку агротехнологій у східному регіоні компанії LNZ Group Сергій Уваров.

Окрім цього, з метою запобігання розвитку хвороб, у фазі ВВСН 14-15 (2-3 пари справжніх листків) фахівець радить проводити першу листову обробку рослин фунгіцидами у баковій суміші з мікродобривом. Зокрема, Сергій Уваров рекомендує системний фунгіцид лікувальної та захисної дії Абсолют (карбендазим, 500 г/л) з нормою 1,0 л/га, системний фунгіцид тривалої захисної дії, що переноситься на новоутворені органи рослин, Парацельс (флутріафол, 250 г/л) з нормою 0,5 л/га та мікродобриво Стример BMA (В-100 г/л, N-50 г/л, Mo-1 г/л).

Другу листову обробку фунгіцидами у баковій суміші з інсектицидом передбачено проводити у фазі ВВСН 50–55 (стадія зірочки).

«Зокрема, універсальний фунгіцид з відмінною превентивною та лікувальною дією Дот (ципроконазол, 80 г/л + пропіконазол, 250 г/л) в нормі 0,5 л/га, локально-системний фунгіцид лікувальної та захисної дії Старк (азоксистробін, 250 г/л) в нормі 0,5 л/га та Престо (клотіанідин, 20 г/л + лямбда-цигалотрин, 50 г/л) в нормі 0,4 л/га — інсектицид системної та контактно-кишкової дії, який має тривалий період захисту та швидку дію», — зауважив менеджер із розвитку агротехнологій у східному регіоні компанії LNZ Group.

На думку Сергія Уварова, запропонований комплексний підхід до хімічного захисту соняшнику дає можливість максимально уникнути шкідливого впливу бур’янів, хвороб та шкідників на ріст та розвиток рослин впродовж вегетації, що, відповідно, створює всі передумови для максимальної реалізації генетичного потенціалу будь-якого гібрида соняшнику.

Виконано за допомогою Disqus