Експерти назвали основні критерії вибору силосного гібрида кукурудзи

4 травня 2020 51 0
Експерти назвали основні критерії вибору силосного гібрида кукурудзи

Силос із спеціального гібрида кукурудзи є єдиним видом корму, який може зберігатися протягом 2-3 років, не втрачаючи своїх поживних  якостей. Саме тому при вибору гібриду кукурудзи для отримання відмінної поживності силосу потрібно враховувати ряд важливих критерій. Детальніше про це читайте у матеріалі «Як вибрати силосний гібрид кукурудзи та гербіцидний захист – приклад ФГ «Тетяна 2011» на Kurkul.com.

Менеджер з розвитку аграрних технологій Центрального регіону LNZ Group Олексій Савчук та агроном господарства ФГ «Тетяна 2011» Олександр Сивогорло назвали такі ключові критерії вибору гібриду кукурудзи:

1. Висота прикріплення качана. Технологи з виготовлення кормів знають, що все, що знаходиться нижче качана кукурудзи, — малопоживна речовина. Тому важливо, аби силосний гібрид кукурудзи мав висоту кріплення качана на рівні 40 см. Тоді вище качана на стеблі буде 10 і більше листків, якість зеленої маси та поживна цінність буде високою.

«Для виробництва силосу важливо, аби найбільша кількість листя кукурудзи була саме над качаном. Гібрид S3909 відповідає цим вимогам. Плюс має великий розмір качана і вихід зерна до маси, що гарантує відмінну поживність силосу, виготовленого з кукурудзи», — наголошує Олександр Сивогорло.

2. Високий вміст крохмалю. За рахунок оптимального вмісту крохмалю у зернах і соковитого листя, силос із S3809 готується у два рази швидше, ніж з інших сортів.

«Якщо силос зі звичайної кукурудзи потребує ферментації десь 3 місяці, то Гібрид S3909 може закваситися, скажімо, у 2 рази швидше, за 1,5 місяця», — розповідає Олексій Савчук.

3. Листова маса, яка довго залишається зеленою. Навіть після дозрівання качана листя ще стоїть зелене.

«Фермер має більше часу для скошування кукурудзи на силос, працюючи з гібридом S3909. Якщо інші сорти потрібно за 7 днів прибрати, то нашу кукурудзу можна зібрати за 14-20 днів без втрати хіміко-фізичних показників чи поживності майбутнього силосу. Таке довге вікно збирання — зручна опція в умовах гарячого кормозаготівельного сезону», — пояснює представник LNZ Group.

4. Крихкі лігнінові кільця у зернах. У кожній зернині кукурудзи є лігнінові кільця, які знижують перетравність корму тваринами. Ідеальна силосна кукурудза повинна мати крихкі зерна, які легко подрібнюються та перетравлюються.

«У нашій же кукурудзі насіння містить крихкі кільця. Тому воно таке крихке, його можна просто брати і різати ножем. Це підвищує поживну цінність самого корму», — підсумовує експерт.

 

Виконано за допомогою Disqus