На Сумщині загинуло понад тисячу гектарів ріпаку

5 травня 2020 2786 0
На Сумщині загинуло понад тисячу гектарів ріпаку
Kurkul.com

На полях Сумщини через несприятливі погодні умови у поточному сезоні загинуло понад півтори тисячі гектарів посівів озимих зернових та ріпаку. Повідомляє Департамент АПР Сумської ОДА.

Зазначається, що погодні умови березня-квітня, які характеризувалися зниженням температури повітря та ґрунту нижче 0 °С, негативно вплинули на стан озимих культур. Відсутність вологи та стрімке наростання денного температурного режиму негативно вплинули на їх подальший розвиток.

Станом на 28 квітня у сільськогосподарських підприємствах Буринського, Глухівського, Лебединського Недригайлівського, Охтирського та Шосткинського районів Сумщини спостерігається загибель озимих культур: озимого ріпаку — на площі 1,15 тис. га, озимої пшениці — на площі 440 га.

«Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у зв’язку з урахуванням норм Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 №415 (далі — Порядку), розроблено алгоритм отримання сільськогосподарськими підприємствами коштів резервного фонду бюджету у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам, або призвела до їх загибелі», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відповідно до пункту 11 Порядку кошти із резервного фонду бюджету суб’єктам господарської діяльності недержавної форми власності виділяються через головних розпорядників бюджетних коштів лише на умовах повернення. Однією із умов виділення коштів є відсутність заборгованості регіону перед резервним фондом бюджету.

Нагадаємо, українські фермери повідомляють про загибель ріпаку через масове заселення прихованохоботником. 

Виконано за допомогою Disqus