Київщина перетвориться на степ, Одещина — на пустелю — аналітик

13 травня 2020 8389 0
Київщина перетвориться на степ, Одещина — на пустелю — аналітик
Kurkul.com

Глобальне потепління кардинально змінює клімат України. Цьогоріч аграрії зіштовхнулися з величезними проблемами через посуху — втрати врожаю в Україні в нинішньому сезоні можуть скласти до 15 млн т. Повідомляє strana.ua.

Додатковим ударом стали заморозки, які накрили багато регіонів уже навесні і сильно пошкодили фруктові сади і посіви озимих. Урожай ріпаку і ячменю може знизитися на 15-25%. За фруктам і ягодам прогнози теж невтішні — мінус 5-25% в залежності від регіону.

Від посухи і низької вологості особливо постраждали південні області — Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька. Деяким фермерам в цьому сезоні вже взагалі нема на що розраховувати — вони втратили майбутній урожай під корінь.

Нагадаємо, через втрату врожаю фермер з Одещини скоїв суїцид.

Як зазначають експерти, кліматичні зміни, про які вчені говорять вже давно, в цьому році видно неозброєним поглядом. Тепла безсніжна зима, весняні піщані бурі і відсутність дощів пошкодили майбутній урожай.

«Аграрне виробництво у нас стає непередбачуваним. Може бути місяць посухи, потім все залити, урожай в один день може вибити град або знести смерч. При цьому середні показники по температур і рівню вологості можуть навіть залишатися в межах норми», — пояснила аналітик Української кліматичної мережі Інна Плюта.

За її словами Київська область перетворюється в степ, а Одещина в пустелю.

«За останні декілька років кордону кліматичних зон в нашій країні зрушили в середньому на 300 кілометрів. Скажімо, як такої зони змішаних лісів у нас зараз взагалі практично немає — вона пішла в Білорусь. Наше Полісся — це вже лісостеп, а Київ — степ. На півдні і зовсім встановлюється субтропічний клімат, але це аж ніяк не середземноморські тропіки, а щось ближче до пустелі», — зазначає Інна Плюта.

Вітчизняні аграрії вже готуються до кліматичних змін.

«Я такої землі ніколи не бачив — пустеля. Навіть не знаю, що на ній може вирости, і що взагалі робити далі. Чи то крапельне зрошення доведеться масово ставити, чи то африканські культури вирощувати», — розповів фермер з Київської області.

Виконано за допомогою Disqus

- 11° ... - 15°

Вітер

4.4м/с

Опади

0мм

Вологість

88%