Загибель урожаю можна перемогти тільки штучним зрошенням полів — експерт

25 травня 2020 79 0
Загибель урожаю можна перемогти тільки штучним зрошенням полів — експерт

В Україні центральна і місцева влада має терміново зайнятися штучним зрошенням полів. Особливо це актуально на півдні України, де є очевидні ознаки посухи, пише ГолосUA.

Про це повідомив аспірант Національного Аграрного Університету Дмитро Третяченко.

«Я спілкувався з аграріями на півдні України. Вони кажуть, що погода мало того, що стала дуже мінлива, так ще і тенденції, які призводять до посухи, посилюються. Пилові бурі ставлять агровиробництво на межу виживання», — сказав він.

На думку експерта, за радянських часів в Україні активно використовувалася система штучного зрошення, на це виділялися державні кошти. У 2020 році, судячи з усього, цей напрямок не фінансується.

«Тому, я вважаю, в Україні потрібно грунтовно вирішувати питання з налагодженням системи зрошення по всій країні. При цьому на півночі, у центрі ситуація зі зрошенням, здається, поки стоїть не так гостро, тому що там інший клімат. За радянських часів існувала система централізованого зрошення за рахунок води з річок. Але зараз це системно в Україні не робиться», — уточнив науковець.

Представник ЄБРР Василь Говгера представив результати трирічного дослідження зрошувальної системи України та зазначив, що єдиної зрошувальної системи в Україні немає. Є багато систем, які відрізняються в кожному регіоні і навіть в районах однієї області — агрокліматичні та географічні умови занадто неоднакові.

Так, ЄБРР провів детальний технічний аудит Нижньодністровської зрошувальної системи, яка є однією з найстаріших в Україні і стан її на сьогодні вважається аварійним. Нижньодністровська зрошувальна система охоплює 40 тис. га землі, з якої фактично зрошується 7,5 тис. га.

Для повної реконструкції цієї системи необхідно 84 млн євро, що становить в середньому 2 тис. євро на 1 га інвестицій. Що стосується інших зрошувальних систем, для оцінки вартості їх реконструкції необхідний такий же детальний аудит.

Нагадаємо, нещодавно на Одещині фермер скоїв суїцид через втрату врожаю, а минулого тижня стало відомо про загибель іншого чоловіка на Запоріжжі.

Виконано за допомогою Disqus