Реклама

Не зійшло 17% озимих від плану

4 грудня 2015 43 0
Не зійшло 17% озимих від плану
Nsn-ua.infoНе зійшло 17% озимих від плану

Обстеження посівів озимих зернових культур станом на 3 грудня показує, що сходи отримано на площі 5,6 млн га (83% до посіяних), пише прес-служба Мінагропроду.

З них у доброму та задовільному стані 3,7 млн га (66%), у слабкому та зрідженому стані — 1,9 млн га (34%), загинуло — 0,08 тис. га.

«За підрахунками близько 17% посівів (1,1 млн га) не утворили сходів, найбільше таких площ у Дніпропетровській, Полтавській, Запорізькій та Харківській областях», — інформує сайт.

У повідомленні зазначається, що сходи озимого ріпаку отримані на площі 564,6 тис. га (87% до посіяних), із них в доброму та задовільному стані 376,5 тис. га (67%), у слабкому та зрідженому стані — 185,9 тис. га (33%), загинуло 2,2 тис. га, або 0,4%. 13% посівів (84,1 тис. га) не утворили сходів, найбільше таких площ в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській та Полтавській областях.

«Опади третьої декади листопада значно поповнили запаси вологи у ґрунті. Покращення вологозабезпечення посівів найбільше було сприятливим фактором для південних областей, де рівень температури повітря дозволяв рослинам повільно рости та розвиватися. На деяких площах з’явилися масові сходи, почалося листоутворення, збільшилися площі із кущінням рослин», — зазначає прес-служба.

Також додається, що у кінці декади за візуальною оцінкою стан посівів по всій території країни був строкатим — від задовільного, місцями незадовільного, до відмінного. При цьому збільшилася кількість площ у доброму стані.

Виконано за допомогою Disqus