Цукор Аграрного фонду ніхто не викрадав?

6 грудня 2015 111 0
Цукор Аграрного фонду ніхто не викрадав?
Мastertorg.com.uaЦукор Аграрного фонду ніхто не викрадав?

Цукор із складів Черкащини відвантажує його новий власник — приватне підприємство «Офір», пише «Дзеркало тижня».

«Офір» стикається з перешкодами з боку орендодавців, а також ж з перешкодами від «Аграрного фонду», який також акумулював раніше у цьому місці свої запаси цукру.

Представник підприємства «Офір» Борис Процюк неодноразово стверджував, що у його фірми є всі правові підстави на вивезення цукру, у тому числі посилаючись на рішення суду.

«Господарські суди всіх інстанцій винесли рішення на нашу користь. Але відбувається так, що нас не допускають до складських приміщень», — підкреслив він.

Читати по темі: У Аграрного фонду викрали цукру на 300 млн грн

Підприємство «Офір» уклав договір на зберігання товару на складах під Черкасами з «Еверіз веб Солюшенс». Зараз же у зв'язку із закінченням у компанії «Еверіз» терміну договору оренди складських приміщень новий власник цукру відвантажує і вивозить продукт звідти.

Справа у тому, що 8 червня 2011 р. «Аграрний фонд» та ТОВ «Ольга» уклали біржовий контракт на купівлю-продаж товару — цукру-піску в обсязі понад 2 тис. т на суму понад 17 млн ​​грн. У результаті «Ольга» перевела держустанові лише трохи більше 900 тис. грн, а цукор, у свою чергу, їй поставлений не був. Про це свідчить бухгалтерський звіт «Аграрного фонду».

Читати по темі: На Черкащині продовжується розкрадання цукру

Цього ж року «Ольга» оформила кредит в «Актив банку» на суму близько $15 млн під заставу 45,36 тис. т цукру, раніше придбаного у інших підприємств, він не мав жодного відношення до товару, який мав бути поставлений «Аграрним фондом».

Кредитні зобов'язання «Ольгою» не були виконані перед баком, у зв'язку з чим «Актив банк» звернувся до суду з цього питання. У результаті цукор перейшов у власність банку, згодом — у власність підприємства «Офір».

У 2011 р. проходила масштабна закупівля цукру для «Аграрного фонду» за бюджетні гроші. Але гроші вкрали, цукор не поставили. У зв'язку з цим Генпрокуратура України почала розслідувати справу, пов'язану з розкраданням бюджетних коштів, виплачених держпідприємством для закупівлі цукру. У ході цього розслідування державна установа проводила інвентаризацію на всіх заводах, а також на всіх складах, куди він повинен бути поставлений. При цьому ревізія проводилася тільки працівниками фонду і шляхом переміщення цукру на інші склади. Вона зачіпала і склади, на яких зберігався цукор — той, що знаходився у власності «Ольги» і у заставі у «Актив банку».

За даними юристів, які мають відношення до справи, після інвентаризації, не розібравшись, весь цукор зі складів — і «Аграрного фонду», і приватної компанії — був переміщений на інші склади і «випадково» переведений у власність держави (ймовірно, з метою недопущення подальшого розслідування зникнення бюджетних грошей, виділених на купівлю цукру та мінімізації вже виявлених розтрат). Нетипова ситуація — обкрадання державою, хоча зазвичай ми спостерігаємо зворотну картину — обкрадання держави. Тобто, по суті, держава взяла і «інвентаризувати» весь цукор — ось і вся суть конфлікту.

Виконано за допомогою Disqus