Американський фермер поділився досвідом застосування Strip-till

11 червня 2020 216 0
Американський фермер поділився досвідом застосування Strip-till

Засновник агрофірми C.H.K. Farms Partnership Карсон Клостерман  (Carson Klosterman) із Північної Дакоти (США) поділився власним досвідом застосування технології обробітку ґрунту Strip-till та рядкового внесення добрив на своїх полях. Фермер переобладнав для свого господарства вже кілька ґрунтообробних агрегатів, допомагає в цьому своїм колегам і навіть створив для цього компанію StripTill For You.

Про це американський фермер розповів в онлайн-ефірі АгроЕкспедиції у США та Канаді, організованої компанією «Тревелайт», інформує Kurkul.com.

«Ми обробляємо майже 2,5 тис. га землі. Працюємо за технологією Strip-till, використовуємо чизельний обробіток ґрунту та модифікували посівні агрегати для рядкового внесення добрив», — каже Карсон Клостерман.

Систему живлення культур складають сухі (фосфор і калій) та рідкі добрива (азотні). Також на полях є дренаж. Щороку тут випадає близько 500 мм опадів.

Фермер із Північної Дакоти каже, що ґрунти на полях у них відносно легкі, з домішками піску, але насичені, «жирні». Відтак для роботи їм достатньо 500-сильного трактора.

Для роботи за технологією Strip-till використовують 24-рядний агрегат смугового обробітку грунту A-M-E з класичними розчисниками рядка та пневмоциліндром, який ними управляє. У такому обладнанні є диск, що «розрізає» пожнивні рештки та розпушує ґрунт у рядку. Опорні колеса слугують для визначення глибини, спеціальна лапа готує ґрунт до внесення добрив та закладки насіння, а бічні хвилясті диски утримують грунт у рядку, який піднімається в результаті розпушування такою лапою.

Заключним є коток, яким вальцюють грунт — подрібнюють грудки і консервують рядок. Ще цей агрегат обладнаний трубкою для внесення добрив та працює разом із причепом для них об’ємом 9 т. Кожен рядок має сві шланг для подачі добрив. Для цього агрегата були підібрані рядкові одиниці Strip Cat від Caterpillar.

А от для сівби кукурудзи, наприклад, у господарстві використовують 24-рядну сівалку точного висіву John Deere DB (Deere&Bauer) із міжряддям 75 см.

«Для того, щоб мати можливість сіяти і при класичному обробітку, і при застосуванні Strip-till та No-till, використовуємо пневматичний плаваючий розчисник рядів Dawn Gfx-P. Є гідравлічний прижим. За допомогою спеціальної пружини при потребі притискає або піднімає такий розчисник. Також є опорні колеса з відкритим диском для зручності, оскільки господарство працює в умовах болотистої місцевості. Грунт дуже забиває, забруднює частини сівалки», — розповів фермер із США.

Така сівалка за допомогою рібауендера дозволяє вносити стартове добриво в рядок та притискати насінину в ложе. Система закриття рядка складається зі стандартного гумового колеса і валу із загнутими спицями.

Крім того, при посіві таке обладнання дозволяє «виливати КАС» із 28% азоту зверху рядка — стрічку розмістили зі сторони агресивного закриття рядка. Це роблять для того, аби дати рослині при старті необхідну кількість азоту. Кукурудзу сіють із густотою 80 тис. насінин на 1 га, однак це показник варіюють залежно від зон.

«Рішення розмістити стрічку для внесення добрив зі сторони валу пояснюється тим, що він трохи розпушує ґрунт на відміну від гумового колеса і дозволяє трохи заробити рідке добриво в ґрунт», — поділився американський фермер.

Зазвичай позаду до такої сівалки агрегатують причіп, призначений для перевезення рідких добрив, зокрема, КАСу. А по боках «у крилах» трактора транспортують саме стартові добрива. 

Ще для зменшення навантаження на ґрунт і уникнення ущільнення в господарстві практикують спускання шин під час роботи в полі.

Карсон Клостерман каже, що такі сівалки дозволяють працювати на глибині до 15 см, але самі добрива в рядок закладають дещо вище. Сіяти насіння за допомогою таких агрегатів можна на швидкості до 10 км/год.

У фермерському господарстві C.H.K. Farms вирощують типові для Північної Дакоти культури — зернову кукурудзу, сою та цукрові буряки. Середня врожайність кукурудзи тут складає 12,5 т/га. Сою збирають по 3,2 т/га.

Виконано за допомогою Disqus