На Львівщині у промислових масштабах вироблятимуть жаб’яче м’ясо

16 червня 2020 342 0
На Львівщині у промислових масштабах вироблятимуть жаб’яче м’ясо
Kurkul.com

Цьогоріч на міні-фермі з розведення равликів «Tante Snails» зі Львівщини збиратимуть перший «урожай» жаб і вийдуть на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса. Про це йдеться у матеріалі «Жаба за 50 доларів: як заробити на розведенні жаб», на Kurkul.com.

Щоб задовольнити потреби ресторану та його клієнтів у стравах із жаб’ячих лапок, минулого року Орест Давидко разом зі своїми компаньйонами вирішили вирощувати на своїй равликовій фермі жаб.

«Ми розширили власну равликову ферму і це переросло в окремий вид діяльності. Із жабками вийшло так само як і з равликами», — ділиться фермер-ресторатор.

Орест Давидко також розповідає, що спочатку закуповували жаб у різних постачальників в Україні. Потім все-таки вирішили купити «правильне» маточне стадо, обладнали невеличку водойму та розплідник і дали старт повноцінній жаб’ячій фермі.

Між іншим, за словами, фермера, пара породистих жабок для розведення на спеціальній фермі коштує від 100 доларів. При цьому треба обов’язково дотримуватися правильних умов транспортування, температурного режиму, води та кормів, бо породисті жаби досить чутливі до цього.

Читати також: Математика агробізнесу: розведення равликів

У пошуках нових можливостей для подібних нішевих стартапів партнер по бізнесу Андрій Дзюбан знайшов інформацію про конкурс «Село. Кроки до розвитку» та можливість отримати грант МХП. Заявку на участь у конкурсі заповнили, проєкт захистили, втім особливих очікувань на перемогу не мали. Але конкурсна комісія таки вирішила надати грант підприємцям у розмірі 50 тис. грн для запуску жаб’ячої ферми.

«Багато чого для жаб’ячої ферми ми зробили самостійно, але ці гроші по гранту МХП ми витратили на спеціальні ємності для транспортування жабок, знаряддя праці, сітки, огорожі, корми і підготовчі роботи для запуску поголів’я на постійне місце проживання», — каже фермер-жабівник.

Технологію вирощування жаб фермери вивчали самотужки: шукали в інтернеті інформацію про діючі ферми в Україні, Франції, Таїланді, зв’язувалися з тими, хто має трошки більше досвіду, розпитували про особливості.

Отож, збиратимуть перший «урожай» і вийдуть на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса на фермі «Tante Snails», імовірно, уже цього року.

Також на території ферми для всіх охочих проводять екскурсії та дегустації страв із вирощених тут же молюсків і земноводних.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 15°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%