Названо області, де зберігаються критичні умови зволоження

22 червня 2020 242 0
Названо області, де зберігаються критичні умови зволоження
Kurkul.com

Не дивлячись на те, що на початку літа пройшли опади майже на всій території України, стан вологозабезпечення озимих і ярових колосових культур в багатьох областях залишається незадовільним. Про це йдеться в огляді Інституту агроекології і природокористування НААН.

Насамперед це пов’язано з досить низьким запасом вологи за зимово-весняний період 2019-2020 рр., а також аномально високою температурою на початку літа.

«Все це спричинило значні втрати вологи на непродуктивне фізичне випаровування на полях  пізніх просапних культур та спрацювання  її запасів в метровому шарі ґрунту в результаті  вегетації озимих культур», — зазначили науковці.

Так, на всій території України на 7 червня 2020 р. умови зволоження залишалися критичними. Завдяки опадам станом на 31 травня 2020 р. спостерігалося деяке  покращення умов зволоження поверхневого шару (0-5 см), але станом на 7 червня вміст вологи знову зменшився, особливо в Одеській, Вінницькій,  на півдні Донецької області та у Криму.

Порівняльний аналіз просторового розподілу частки доступної вологи в ґрунті за період з 24 травня до 7 червня 2020 р. показав, що умови зволоження за цей період покращились, особливо у північних регіонах країни. Однак аналіз значень частки доступної вологи в ґрунті на 7 червня показав, що для 7 областей України цей показник не перевищує значення 40%.

«Тобто майже на третині території України продовжують зберігатися критичні умови зволоження, оскільки частка доступної вологи в ґрунті нижче 40% є стресовою для розвитку більшості сільськогосподарських культур. Найбільш критичні умови зволоження спостерігаються в Одеській (<20%), Миколаївській (<20%), Херсонській (20-30%), Кіровоградській ( 20-30%) областях та в Криму ( 20-30%)», — уточнили експерти.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.7мм

Вологість

64%