Селекціонери НААН презентували три нові сорти груш

20 липня 2020 62 0
Селекціонери НААН презентували три нові сорти груш
pixabay.com

Науковці Інституту садівництва НААН презентували три нові сорти груш власної селекції. Про це розповіла завідувачка лабораторією селекції та технології вирощування плодових культур Інституту садівництва НААН України, кандидат сільськогосподарських наук Юлія Ходаківська, інформує прес-служба НААН.

Вітчизняними вченими було представлено осінній сорт груші Вижниця, авторами якого є знамениті селекціонери В.П. Копань, К.М. Копань. Зазначається, що сорт дуже популярний, бо має високі смакові якості, стійкий до парші. Окрім цього, дерево швидкоросле, а плоди зберігаються в холодильнику до грудня. Серед переваг — висока стабільна врожайність, окрім цього, сорт сумісний з айвою.

Читайте також: Китай відкрив свій ринок для українських заморожених ягід

Також було представлено сорт Вересневе диво раннього осіннього строку достигання (автор Матвієнко М.В.). Сорт стійкий до основних хвороб груші та характеризується високою середньою врожайністю — 45-50 т/га.

До створення третього сорту зимового строку достигання Китайський ліхтарик було залучено сорти, які мають природну генетичну стійкість не лише до грибкових хвороб, але і до бактеріозів, яку мають лише східноазіатські сорти.

«Дуже перспективний сорт з високою урожайністю. Проходить зараз кваліфікаційну експертизу, буде у цьому році занесений до Державного реєстру сортів України», — відзначила науковець.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 20°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

76%