Україна наростила імпорт фруктів

12 серпня 2020 38 0
Україна наростила імпорт фруктів
pixabay.com

У січні-червні 2020 р. найбільшими за вартістю поставок з-за кордону у структурі імпорту агропродовольчої продукції залишились фрукти (цитрусові, банани та інші екзотичні фрукти) і горіхи. Про це поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За даними Державної митної служби України, у І півріччі 2020 р. Україна закупила на зовнішніх ринках різних плодів та ягід на суму $341 млн, що на 23% перевищило показник за відповідний період минулого року.

«При цьому, українськими компаніями було імпортовано 182 тис. т цитрусових, вартістю $129 млн та 174 тис. т бананів вартістю $96 млн», — зазначив науковець.

За його словами, найбільші частки у вітчизняному імпорті фруктів утримують Туреччина (19,9 %), Еквадор (17,1 %), Єгипет (10,0 %), Коста-Ріка (6,9 %), Іспанія (5,3 %) Греція (4,0 %) та Колумбія (3,3 %).

Сукупно ці сім країн забезпечили цьогоріч 2/3 вартісних обсягів імпорту плодово-ягідної продукції в Україну.

«Зростання імпортних закупівель фруктів у натуральному і грошовому виразі пояснюється позитивним їх впливом на імунітет, що сприяє збільшенню попиту, особливо в умовах пандемії коронавірусу COVID-19. Крім того, торговельні обмеження в абсолютній більшості випадків стосуються експорту, тоді як імпорт продовольства за таких обставин має значно менше штучних перепон», — підсумував Микола Пугачов.

Читати за темою: Обсяг торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС зменшився на 5%

Виконано за допомогою Disqus