У ЄБА закликають доопрацювати перелік агропродукції, що підпадає під зниження ПДВ

23 вересня 2020 46 0
У ЄБА закликають доопрацювати перелік агропродукції, що підпадає під зниження ПДВ
pixabay.com

Експерти Європейської Бізнес Асоціації підтримують законопроєкт №3656, яким передбачається зниження ставки податку на додану вартість до 14% на деякі види сільськогосподарської продукції, проте вважають, що під його дію не має потрапляти молоко. Про це повідомила пресслужба Асоціації.

«При зниженні ставки ПДВ по операціях з реалізації зернових та олійних культур пропорційно знижується сума відшкодування з бюджету експортерам таких зернових та продуктів їх переробки. Тобто, в рази знижуються витрати бюджету та ризики втрат, пов’язаних із шахрайством з ПДВ та недоброчесними практиками мінімізації податкових зобов’язань. Отже, зниження ставки ПДВ на зернові та олійні культури сприятиме детінізації аграрного виробництва», — йдеться у повідомленні.

Водночас представники Молочного комітету Асоціації зазначають, що у молочній галузі не спостерігаються практики мінімізації податкових зобов’язань, а тому потреба у її вирішенні для молокопереробних підприємств відсутня. Натомість експерти молочної галузі вбачають ризики здорожчання готової молочної продукції, якщо не вивести молоко з-під дії законопроєкту.

Читати за темою: У випадку форс-мажорних ситуацій аграріям не нараховуватимуть ПДВ

Так, учасники Комітету прогнозують зворотний ефект від зниження ставки ПДВ, внаслідок чого ціна на молокосировину в  постачальників може зрости, відповідно і молокопереробні підприємства будуть змушені підвищити вартість молочної продукції для кінцевого споживача.

«Ми вдячні народним депутатам за напрацювання рішень, які дозволять зменшити тіньові схеми в аграрному секторі. Водночас ми закликаємо переглянути перелік видів продукції, яка підпадає під дію цього документу, аби переконатися у його вичерпності та доцільності. Зокрема, ми розраховуємо на  врахування пропозиції молочного бізнесу щодо виключення молока з цього переліку», — прокоментувала Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів Асоціації.

Читати за темою: Ухвалення закону про зниження ПДВ для аграріїв підтримає вітчизняного виробника — думка

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%