Дотації для аграріїв потрібно збільшити удвічі — Богданець

23 вересня 2020 57 0
Дотації для аграріїв потрібно збільшити удвічі — Богданець

Закладених 4 млрд грн буде недостатньо для підтримки агросектору. Суму потрібно збільшити вдвічі. Таку думку висловив Андрій Богданець, депутат Верховної ради України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада» у Верховній Раді України 9-го скликання у матеріалі «Бюджет 2021 року: для агросектору заклали «дулю з маком» на AgroPolit.com.

«Сума підтримки апріорі менша, аніж мала б бути за законом, тому якась частина важливих програм опиниться без фінансування. Вочевидь, отримаємо перехідні збитки перед сектором за цьогорічною державною підтримкою. Також є збитки від посухи, паводків та пилових бур і компенсація потребує мільярдів гривень», — зазначив Андрій Богданець.

На його думку, щоб уникнути гальмування темпів розвитку агросектору, який формує 40% валютної виручки, потрібно мінімум вдвічі збільшити держпідтримку на 2021 р., довівши її до 1% аграрного ВВП.

«Йдеться про 8 млрд 442 млн грн. Паралельно внести зміни до Бюджетного кодексу та закріпити у ньому норму, що щорічний обсяг коштів державного бюджету України на АПК не менше 1% аграрного ВВП. Навіть за таких умов обсяг держпідтримки буде менший, ніж у країнах Європи», — підсумував депутат.

Читати за темою: Представлено програму держпідтримки аграріїв на 2021-2023 роки

Виконано за допомогою Disqus