Майбутній урожай озимих під загрозою через розповсюдження гризунів

25 вересня 2020 1875 0
Майбутній урожай озимих під загрозою через розповсюдження гризунів
pixabay.com

На полях України збільшується кількість гризунів, найчастіше зустрічаються полівка звичайна і польова миша. Якщо не взяти ситуацію під контроль, під загрозою може опинитися майбутній урожай озимих культур. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Зазначається, що чисельність мишоподібних гризунів оцінюється в 1-3, максимум 4-7 житлових колоній на гектар у Вінницькій, Волинській, Київській, Луганській, Тернопільській областях і до 10 — у Херсонській. У колонії налічується 1-5 житлових нір.

Крім того, фахівці виявили, що в Тернопільській і Херсонській областях відбуваються міграції гризунів в посіви озимого ріпаку. Погодні умови та наявність кормів сприяють їх масовому розмноженню. Тому посіви озимих культур можуть виявитися під загрозою.

«Першочерговими заходами в обмеженні чисельності мишоподібних гризунів є профілактичні заходи: знищення бур'янів, зменшення втрат врожаю при збиранні, своєчасна зяблева оранка», — йдеться в повідомленні.

Такі заходи допоможуть позбавити гризунів кормової бази та надійних місць для проживання.

Читати за темою:

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 10°

Вітер

2.6м/с

Опади

1мм

Вологість

66%