Україна може перетворитися на полігон для випробування небезпечних пестицидів — думка

29 вересня 2020 58 0
Україна може перетворитися на полігон для випробування небезпечних пестицидів — думка

Наступного тижня Верховна Рада планує розглянути законопроєкт №2289, який відміняє державну реєстрацію агрохімікатів в країні-виробнику або в країні, в яку вони ввозяться після такої реєстрації. Про це написав народний депутат України Андрій Богданець, інформує AgroPolit.com.

«Чинним законом встановлено, що підставою для ввезення в Україну та застосування пестицидів та агрохімікатів є їх державна реєстрація в країні виробника або в країні, в яку вони ввозяться після такої реєстрації. Тобто, нині Закон гарантує, що пестициди, які ввозяться в Україну як дослідні партії, а також їх якісні характеристики є визнаними, адже вони зареєстровані в країні їх виробник», — написав він.

За його словами, натомість законопроєктом 2289 передбачено виключення цієї норми.

«Таке необачне рішення може призвести до того, що на територію України ввозитимуться пестициди та агрохімікати, які є невизнаними ні в Україні, ні в країні, в якій вони виробляються. Внаслідок цього наша країна може перетворитись на полігон для випробування потенційно небезпечних речовин, а саме ввезення та застосування в Україні пестицидів і агрохімікатів, які не пройшли державну реєстрацію в країні виробника з різних причин, включаючи їх шкідливий вплив. Це може мати катастрофічні наслідки для екології та здоров’я наших громадян. Жодна розвинута країна не дозволяє ввезення таких речовин без реєстрації», — наголосив народний депутат.

Не пропустіть актуальні матеріали на сайті:

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 15°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

38%