У світі створена перша глобальна карта поширення бджіл

30 листопада 2020 82 0
У світі створена перша глобальна карта поширення бджіл
pixabay.com

Вчені-біологи об’єднали список всіх відомих на сьогодні видів бджіл з повідомленнями про спостереження комах в різних точках земної кулі. Так вони отримали першу в світі глобальну карту поширення різних видів бджіл на Землі. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Зазначено, що всього на Землі існує щонайменше 20 тис. видів бджіл, але точних відомостей про їх географічну поширеність досі не існувало. Передбачалося, що як і у багатьох інших комах, біорізноманіття бджіл підпорядковується закону широкого градієнта — збільшується до тропіків і зменшується до полюсів.

«Нове дослідження підтвердило цю точку зору, також доповнило її деякими цікавими спостереженнями. Вчені використовували список з 20 тис. відомих на сьогодні видів бджіл і безліч наборів даних, що описують географічне поширення цих комах», — йдеться у повідомленні.

Читати також: В Європі майже вдвічі скоротилося виробництво меду

В результаті дослідники змогли скласти карту, яка наочно показала, як змінюється біорізноманіття бджіл в залежності від місця розташування. Деякі закономірності, які вчені знайшли в цьому поширенні, були вже висунуті раніше, проте довести їх не представлялося можливим через обмежений набір даних.

Хоча ще багато чого потрібно дізнатися про те, які фактори керують біорізноманіттям бджіл, дослідники сподіваються, що їх робота допоможе зберегти багато видів цих комах-запилювачів.

Читати за темою: В Україні побільшає зареєстрованих пасік

Виконано за допомогою Disqus