Хімічну імперію Ostchem не розділятимуть — рішення суду

29 грудня 2020 98 0
Хімічну імперію Ostchem не розділятимуть — рішення суду
pixabay.com

Північний апеляційний господарський суд вчора, 28 грудня, визнав незаконним рішення Антимонопольного комітету (АМКУ) від 5 вересня 2019 р. про примусовий поділ групи Ostchem і накладення на неї штрафу в розмірі 107 млн ​​грн, інформує Group DF.

Таким чином суд апеляційної інстанції підтвердив рішення Київського Господарського суду Києва від 29 липня.

Рішення було прийнято за позовом трьох підприємств Ostchem («Сєвєродонецьке об'єднання Азот», черкаський «Азот» і «Рівнеазот»), що входять в Group DF. Рішення означає також незаконність накладення на «НФ Трейдинг Україна» штрафу в розмірі 107 млн ​​грн.

Як повідомлялося раніше, Антимонопольний комітет 5 вересня 2019 р. у справі про зловживання групи Дмитра Фірташа на ринку мінеральних добрив в 2014-2017 рр. наклав штраф на ТОВ «НФ Трейдинг Україна» в розмірі 107 млн ​​грн, а в відношенні компаній «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», «Рівнеазот» і «Азот» (Черкаси) вирішив застосувати примусове розділення.

«Група наших адвокатів в суді довела, що АМКУ, виносячи своє рішення, не вірно рахував долі на ринку наших виробників і відповідно прийняв незаконне рішення. У АМКУ не було законних підстав для того, щоб зробити висновок про монопольне становище заводів «Остхем» і відповідно, АМКУ не зміг довести в суді факт зловживання монопольним становищем. Також, в суді було показано, що при ухваленні свого рішення АМКУ використовував необ'єктивну інформацію і дуже суб'єктивну аргументацію. Використовувалися методики і практики визначення товарних, географічних та часових меж ринку, які не відповідають та суперечать власними методиками АМКУ і практикам антимонопольного відомства ЄС. Такий висновок був також підтверджено провідними міжнародними експертами в галузі конкурентного права, включаючи Керівника Комітету з конкуренції Конференції ООН з торгівлі і розвитку (UNCTAD)», — прокоментував Ігор Гольченко, директор з GR Group DF.

Виконано за допомогою Disqus