Ціни на зернові зростатимуть до кінця зими — думка

13 січня 2021 4402 0
Ціни на зернові зростатимуть до кінця зими — думка
kurkul.com

Зростання цін на зернові буде спостерігатися у січні-лютому, і воно буде суттєве після виходу Китаю на ринок.
Про це повідомив засновник агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк, йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Експерт зазначив, що Україна отримала історичний урожай, при тому що попит зростає, в першу чергу, з Китаю. А  будь-яке оголошення намірів цієї країни серйозно впливає на ринок. Через знецінення долара, що прогнозують всі провідні інвестиційні економічні аналітики, дорожачатиме у світі сировина. 

«Я думаю, що кукурудза ще буде достатньо дорожчати. І тут ключова позиція Китаю. Аналогічно він поповнюватиме і держрезерви з сої. Але це будуть суттєві об'єми. Плюс в них велетенські запаси долара, який буде знецінюватися в наступні 3-4 роки. Вони захочуть цей долар отоварити в сировину і поставити на склад кукурудзу, пшеницю, сою — і це буде впливати на світовий ринки наступних мінімум 2 роки. Треба застосувати принцип айкідо — силу противника на свою користь», — повідомив Олег Бахматюк.

Також він додав, що на внутрішньому ринку України є як споживачі комбікормів, так і продавці кукурудзи, пшениці та інших зернових. Урегулювати цей двосторонній процес регуляторними методами неможливо без зловживань. Тобто повинні бути механізми, які б передбачили компенсатори для тваринників. Адже вони найбільше постраждають від зростання цін. За таких умов фактично зникне виробництво молока, ВРХ. Негатив буде на виробництві м’яса курки, свинини, яйця. В кінці все це відчує і споживач.

Читайте також: Через зростання цін на олійні українське тваринництво стає надзбитковим — думка

Виконано за допомогою Disqus