Австралієць виростив велетенський гарбуз рекордної ваги

14 січня 2021 107 0
Австралієць виростив велетенський гарбуз рекордної ваги
wikimedia.org

Австралійський фермер Дейл Олівер з містечка Нокроу встановив рекорд для Південної півкулі, виростивши гарбуз вагою 867 кг, повідомляє abc.net.au.

Гігантський плід показали публіці на щорічному конкурсі гарбузів в місті Кайогл. Гарбуз стала абсолютним чемпіоном Нового Південного Уельсу, Австралії і всієї Південної півкулі. До цього австралійський рекорд належав гарбузу вагою 743 кг, який теж виростив Олівер.

Фото: facebook.com/Summerlandpumpkincompetition

Фермер розповів, що сьогодні багато учасників фестивалю гігантських гарбузів змінили свої підходи до вирощування рослин.

«У них є багато роботи з обрізанням, підживленням та проведенням аналізів ґрунту. У цьому багато науки», — говорить Дейл Олівер.

Фермер вважає, що гарбуз міг би рости і далі, якби не хвиля аномальної спеки в листопаді. За його словами, гігантський плід він забере додому, щоб бажаючі змогли приїхати і сфотографуватись із рекордним гарбузом. Також він збере насіння з нього, на яке уже є замовлення. Проте сам плід переважно використовують для годівлі худоби.

Нині світовий рекорд за найбільшою вагою гарбуза належить бельгійцю Матіасу Віллемінсу, який виростив плід вагою 1190,5 кг.

Виконано за допомогою Disqus