Експерт розповів про вплив морозів на плодово-ягідні культури

22 січня 2021 113 0
Експерт розповів про вплив морозів на плодово-ягідні культури

Морози в Україні могли негативно вплинути на недостатньо зимостійкі культури, що позначиться на врожаї. Про це розповів заступник директора з наукової роботи інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, кандидат сільськогосподарських наук Олександр Ярещенко, інформує УНН.

«Культури, які в принципі не достатньо зимостійкі — персики, черешні, абрикоси — вимерзнути — вони не вимерзнуть… Але підмерзнути можуть, відповідно — врожай просяде. Наскільки просяде — треба різати, дивитись відсоток пошкоджених (бруньок — ред.). По ягідних культурах, я думаю, ситуація буде суттєво краща. Крім суниці. Там, де сніговий був покрив дуже вузький, я думаю, підмерзло однозначно. І такі культури, як ожина чи навіть лохина — не дуже зимостійкі — там теж можуть постраждати квіткові бруньки», — сказав Олександр Ярещенко.

Він зазначив, що експерти ще не знають, наскільки морози пошкодили рослини.

«Треба, коли ці температури спадуть, тоді ми будемо збирати ці бруньки, різати і дивитися, наскільки пошкодження… Можливо, десь пошкодились, а може десь і ні. Це залежало від того, які там температури були до цього і яка культура. Був сніговий покрив, чи його там не було. І якщо він був, то наскільки він був інтенсивний», — додав експерт.

Він зазначив, що місцями в Україні шар снігу був 10-15 сантиметрів, а подекуди — 2 сантиметри, що є великою різницею.

За його словами, результати досліджень бруньок будуть відомі орієнтовно через 10 днів.

Нагадаємо, згідно з прогнозами кліматологів, у 2021 р. температура повітря зростатиме, клімат стане посушливішим та непередбачуванішим.

Виконано за допомогою Disqus