Реклама

До 2024 року ціна землі може зрости до $5 тисяч за гектар — фермер

26 січня 2021 274 0
До 2024 року ціна землі може зрости до $5 тисяч за гектар — фермер

Бельгійський фермер Том Ван Гоі, який орендує землю на Черкащині прогнозує, що ціна землі після відкриття ринку буде на рівні $1 тис. за га. Проте до 2024 р. вона зросте до $5 тис./га. Повідомляє gazeta.ua.

«Мені важко оперувати сумами в українській валюті, оскільки вона постійно девальвується. На початку ціна, зі зрозумілих причин упаде. Земля буде дешевою, аж ніяк не дорожчою кадастрової вартості. За моїми прогнозами це буде одна тисяча доларів за гектар. І лише, коли перші покупці наповнять свій земельний банк, стабілізується судова система, сюди почнуть заходити справжні європейські покупці із справжньою ціною», — розповів фермер.

Він прогнозує, що з 2024 року вартість почне рости.

«Зараз ми платимо орендну плату по 140 доларів за гектар. Якщо банківські ставки в 4-5% у доларах збережуться, то, прогнозую, що до 2024 року ціна землі може зрости до 5 тисяч доларів за гектар саме в Черкаській області, де ми працюємо. Зрозуміло, що в перші три роки всі намагатимуться купити якомога більш землі за якомога менші гроші. Наше підприємство попри розповсюджені страшилки, якраз не зацікавлене в продажі землі. Ми цінуємо стабільність. А стабільність нам приносить довгострокова оренда землі», — додав Том Ван Гоі.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus