Названо три завдання для аграрного міністра Романа Лещенка

24 лютого 2021 145 0
Названо три завдання для аграрного міністра Романа Лещенка

Нещодавно призначений міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко серед основних своїх завдань на посаді в першу чергу має виконати три завдання. Про це  повідомив секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, членом депутатської групи «Партія «За майбутнє» Іван Чайківський на AgroPolit.com.

Так, серед завдань він називає:

  • Перше — домогтися порозуміння між усіма галузевими асоціаціями і тоді спільно розробити аграрну стратегію на 10-15 років за кожним із напрямів АПК.

«Якщо писати агростратегію для тваринництва, то її слід розділити на кілька підгруп: ВРХ, свинарство, мала худоба і так далі. Вислухати всіх учасників кожного напряму, знайти найоптимальніший шлях для виробництва продукції саме з доданою вартістю і прописати кроки як з боку держави, так і з боку бізнесу. Правильна стратегія розвитку АПК – це поступове зменшення частки зернових у загальній структурі експорту та нарощення власної переробки та експорту готової продукції».

  • Друге — державна програма підтримки зрошення. За рахунок поливу можна отримати збільшення загального обсягу врожаю в Україні на кілька мільйонів тонн.

«Врожай для України — це ВВП. Це створення робочих місць. Чому б нам спільно з урядом не створити програму підтримки українського виробника обладнання для поливу? Потреба у такому обладнані є. І це зовсім не складно зробити країні, яка виготовляє космічні кораблі, двигуни для літаків. Крім того, слід ухвалити закон, який би передав всі поливні системи у власність (в форматі ТОВ) тим же аграріям, які їх утримуватимуть і за них відповідатимуть.комплекс кроків для протидії посусі на півдні України та загалом по країні», — зазначив Іван Чайківський. 

Він додав, що аграрії Півдня у 2020 р. отримували 3-4 т кукурудзи з 1 га. А за наявності систем зрошення ця цифра б зросла до 10-12 т в сухому зерні кукурудзи.

«Що сьогодні потрібно аграріям Півдня? Недорогий кредит, дешева електроенергія для поливу (наприклад, нічний тариф на атомну електроенергію), компенсація відсотків з придбання техніки для відновлення зрошувальних систем на 3-5 років та інше», — підсумував секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

  • Третє — реанімація українського машинобудування. Мільярди доларів щорічно аграрний сектор витрачає на закупівлю імпортної сільськогосподарської техніки самохідної і причепної.

«Якби я був прем’єр-міністром, то зробив би все, аби ми виробляли український трактор. І я б цей трактор сам розкручував публічно і показував би, як він працює на землі. Є інший спосіб — сформувати такі умови, аби світові лідери-виробники техніки прийшли виробляти її в Україну. Це ж не китайська граматика — це можна і потрібно зробити. Це додаткові податки, робочі місяця в Україні», — зазначив Іван Чайківський.

На його думку, Мінагрополітики слід відновити в тому вигляді, яким воно було до його ліквідації влітку 2019 р., та повернути всі функції, які у нього були раніше.

Читайте також: Держпродспоживслужбу залишили в юрисдикції Мінекономіки

Виконано за допомогою Disqus