Експерт розповів про алгоритм встановлення вартості земельних ділянок

24 лютого 2021 84 0
Експерт розповів про алгоритм встановлення вартості земельних ділянок

Після відкриття ринку вартість землі буде визначитися не її характеристиками, а тим, хто її орендує. Про це під час прес-конференції про результати дослідження настроїв українців щодо відкриття ринку землі зазначив колишній народний депутат, член Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин, лобіст земельної реформи Олексій Мушак, інформує AgroPolit.com

«Якщо землю орендує хтось з невеликих фермерів, ця земля буде дешево коштувати. Якщо її буде орендувати агрохолдинг, який має чіткі зобов'язання, вона буде дорого коштувати», — зазначив він. 

Читати за темою: Власники земельних ділянок щорічно втрачають тисячі гривень через відсутність ринку землі

Також Олексій Мушак додав, що перші два роки, поки не буде на ринку юридичних осіб, великого кредитування банками не буде. 

«Перші два роки земельного кредитування для фізичних осіб не буде. Тому що у них немає нормальної кредитної історії. Також застави у вигляді землі буде недостатньо, щоб видати цей кредит», — повідомила головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова.

Зокрема, експерт пропонує три варіанти земельного кредитування: 

  • Національний банк України має створити цільову земельну емісію для придбання сільгоспземель. Але для цього має бути політична воля Кабміну.
  • У нас є ресурс державні землі на балансі державних установ. Їх 750 тис. га. Ці землі можна забрати, або створити спеціальний орган та здавати їх в оренду через електронні прозорі аукціони, а ці гроші направляти на програму земельної іпотеки для українців, або фермерів. Це достатньо потужний фінансовий ресурс.
  • Створити державний земельний банк та залучити міжнародні фінансові потужні інститути. 
Виконано за допомогою Disqus