Попит на добрива зменшився на 50%

12 січня 2016 74 0
Споживання аміачної селітри скоротилося до 40%
Кurkul.comСпоживання аміачної селітри скоротилося до 40%

Підвищення цін на врожай пізніх культур супроводжується подорожчанням матеріально-технічних ресурсів.

Про це сказав керівник Центру стратегічних досліджень АПК Сумського національного аграрного університету Олександр Маслак, пише «Агробізнес сьогодні».

«Вразливим для аграріїв є підвищення цін на пально-мастильні матеріали, мінеральні добрива та засоби захисту рослин», — сказав він.

За його словами, згідно з моніторингом ринку нафтопродуктів з початку року, дизельне пальне подорожчало на 68%, низькооктанові бензини — 60%. Якщо у попередні роки частка світлих нафтопродуктів у витратах на виробництво продукції рослинництва становила близько 10%, то у 2015 р. через підвищення цін зросло до 15%.

«Це, у свою чергу, впливатиме на зниження ефективності сільського господарства та може призвести до зменшення обсягів виробництва продукції», — повідомляє експерт.

Також він додає, що ціни на мінеральні добрива утримуються на високому рівні. У кінці листопада 2015 р. аміачна селітра коштувала — 7,1 тис. грн/т, нітроамофоска — 10,6 тис. грн/т, діамофоска — 12,65 тис. грн/т. Проте у середині грудня зросли на 10-15%.

«Загалом спостерігається зменшення використання добрив порівняно з 2013 р. Зокрема, споживання аміачної селітри скоротилося до 40%. На окремі групи добрив попит зменшився до 50%», — зазначає Олександр Маслак.

Виконано за допомогою Disqus

- 3° ... - 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.8мм

Вологість

66%