Названо препарати для обробки посівів озимого ріпаку проти шкідників та хвороб

9 березня 2021 115 0
Названо препарати для обробки посівів озимого ріпаку проти шкідників та хвороб
UKRAVIT

Після відновленні вегетації озимого ріпаку та із підвищенням температурного режиму до +5…+7°С посіви розпочнуть заселяти шкідники. Крім того, варто зважати й на те, що після перезимівлі на полі буде значний тиск збудників хвороб. Саме тому в період відновлення вегетації на посівах ріпаку необхідно провести першу обробку одночасно проти шкідників та хвороб. Про це інформують фахівці «UKRAVIT».

«Після відновлення вегетації на ріпак озимий чатує цілий комплекс небезпек. Так, серед шкідників у ранньовесняний період найпоширенішими є прихованохоботники. Зокрема, першим поля заселяє ріпаковий стебловий прихованохоботник, а дещо згодом — капустяний стебловий прихованохоботник, і за відсутності заходів контролю вони можуть знищити до 20% майбутнього врожаю. Тому як тільки середньодобові температури перевищать +5 °С, слід , встановити жовті чашки-пастки, які допоможуть правильно проводити моніторинг і вчасно провести першу інсектицидну обробку», — зазначає Олександр Мигловець, керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT».

Також щодо хвороб, він рекомендує звернути увагу на ті посіви, які входили на перезимівлю перерослими. Оскільки такі рослини найчастіше уражуються комплексом збудників прикореневих гнилей, фомозу, тифульозом та іншими патогенами.

Читати також: Перед посівною фермерам рекомендують перевірити насіння на схожість

Для перших обробок ріпаку озимого фахівець радить застосувати бакову суміш високоефективних препаратів Антигусінь (лямбда-цигалотрин, 50 г/л) та Дезарал (карбендазим, 500 г/л).

Інсектицид Антигусінь володіє контактною та кишковою дією і контролює широкий спектр шкідників. Його діюча речовина впливає на обмін кальцію в синапсах і натрій-калієві канали, порушуючи функцію нервової системи, що призводить до ураження рухових центрів та сильного перезбудження шкідника. 

Фунгіцид Дезарал володіє надзвичайно сильними лікувальними та захисними властивостями і надійно захищає ріпак озимий від збудників комплексу грибкових хвороб, які успішно перезимували як на самому ріпаку, так і на відмерлих рослинних рештках. Він є ефективним проти борошнистої роси, прикореневих гнилей, зокрема фузаріозної, тифульозу, блокує поширення сірої гнилі та має властивість «підсушувати» некрози, присутні на рослинах ріпака в ранньовесняний період або на рослинах після боронування.

«Таким чином, провівши своєчасну першу комплексну обробку із застосуванням високоефективних препаратів, ви забезпечите вашим посівам надійний захист від комплексу загроз в цей період, а також оптимальний весняний старт», — підсумував фахівець.

Читати також: Експерт розповів про важливі елементи живлення соняшника

Виконано за допомогою Disqus