Податкова втричі збільшила перевірки щодо дотримання фермерами ліцензій на зберігання пального

6 березня 2021 171 0
Податкова втричі збільшила перевірки щодо дотримання фермерами ліцензій на зберігання пального
pixabay.com

Відповідно до звіту податкової, інтенсивність перевірок дотримання ліцензій на зберігання пального зросла втричі, а фактично було проведено майже 2,5 тисячі перевірок та за результатами скасовано 267 ліцензій. Про це заявив народний депутат України, секретар парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики, член фракції партії «За майбутнє» Іван Чайківський у матеріалі на АgroРolit.com.

«Всеукраїнський конгрес фермерів звернувся до податкової служби з запитом, щодо обговорюваних зараз перевірок. Відповідно до звіту податкової, інтенсивність перевірок дотримання ліцензій на зберігання пального зросла втричі, а фактично було проведено майже 2,5 тисячі перевірок та за результатами скасовано 267 ліцензій. І це тільки ті випадки які обійшлися без корупції, а скільки таких перевірок було «вирішено» в тіні?! І це при тому, що на всіх дорогах державного значення стоять нелегальні перекупщики пального, але податкова їх не бачить», — сказав він.

Як додав Іван Чайківський, наразі хвиля перевірок агровиробників досягла диких масштабів, а податківці у своїй діяльності не гребують застосовувати суто бюрократичні інструменти.

«До речі, база нормативних документів, якою керується податкова, також потребує оновлення та актуалізації», — заявив Іван Чайківський.  

Також він розповів, що інспекторами перевіряється вся документація: починаючи від журналу заправника до паспортів на цистерни, співставляються фактичні об’єми роботи техніки з кількістю палива на його заправку вказану в документах та знаходяться правопорушення там, де їх ніколи не було.

«Якщо говорити про середнє чи велике аграрне підприємство яке має в штаті профільних працівників то воно ще може забезпечити ведення необхідної документації, але дрібний фермер немає ні часу, ні вільних рук, щоб самому собі виписувати дозвільні документи на заправку та вести цей облік», — впевнений Іван Чайківський.

На його думку, часто фермерам приписують торгівлю пальним, але це просто смішно, бо він його купує за тими ж ринковими цінами.

Читати за темою: 

Виконано за допомогою Disqus