ВКФ допоміг через суд розблокувати податкові накладні СФГ «Колос»

6 квітня 2021 130 0
ВКФ допоміг через суд розблокувати податкові накладні СФГ «Колос»
istockphoto.com

Юридичний департамент Всеукраїнського Конгресу Фермерів через суд розблокував накладні учасника Конгресу СФГ «Колос». Які витрати понесло господарство розповіли і відомстві.

«Перемога одразу в двох інстанціях разом з апеляційною. Ще у липні, торік, податкова заблокувала ПДВ «Колосу» розміром у 22 тис. грн. Судова тяганина тривала 8 місяців і ще 2 місяці підуть на виконання рішення апеляційної інстанції. Тобто кошти господарства заблоковані загалом на 10 місяців», — йдеться у повідомленні.

Читати також: Фермери оголосили акцію протесту через рейдерське захоплення господарства Самара

Фактично податкова прокредитувала держбюджет, заблокувавши ПДВ «Колосу» на 22 тис. грн на 10 місяців. При цьому відсоткова ставка такого «кредиту» державі коштувала під 50% річних. Тепер саме держава має повернути і гроші, і судовий збір. Прямі збитки бюджету в цій справі склали 9 тис. грн.

В Конгресі зауважують, що фермерам потрібна допомога перед відкриттям ринку землі, доступ до кредитування, гарантії. Держава на словах цю підтримку декларує, на ділі — блокує податкові накладні, фактично крадучи у фермерів гроші. Адже господарство лишилось без коштів на посівну.

«Вкотре закликаємо припинити блокування податкових накладних і не обкрадати фермерів безглуздими податковими ініціативами», — наголошують у Всеукраїнському Конгресі Фермерів.

Читати за темою: Суд закрив провадження щодо штрафу за зберігання пального без ліцензії СФГ АНТЕЙ

Виконано за допомогою Disqus