Реклама

На Рівненщині через сніг затримується початок польових робіт

17 березня 2021 115 0
На Рівненщині через сніг затримується початок польових робіт
Kurkul.com

На полях, у ярах та долинах Рівненщини досі лежить сніг, хоча мав би на цю пору уже розтанути. Тож аграрії побоюються, аби під злежаним снігом не запріли посіви. Також через несприятливу погоду затримується початок польових робіт. Повідомляє РБК.

Проте зазначається, що страху через можливий неврожай поки нема.

«Вологи у ґрунті достатньо, озимі культури накопичили достатньо цукрів. І хоча весна цьогоріч пізня, але достатня кількість вологи і те, що практично уся вона увійшла в ґрунт, адже земля глибоко не промерзла, дає надію на хороші врожаї зернових цього року. Можливо, танення снігу та дощі навіть вплинуть на підвищення рівня ґрунтових та підземних вод, і в людей у криницях прибуде вода», — розповів голова Асоціації фермерів Рівненщини Андрій Кузьмич.

Про овочеві культури, на вирощуванні яких спеціалізуються окремі фермерські господарства області, говорити поки рано. У минулі роки у цю пору аграрії вже проводили висів овочевих культур у теплиці, але цієї весни вони поки зволікають — ще холодно. Прогноз урожайності овочів на цей рік поки обережний — усе залежатиме від погоди, а вона мінлива.

Нагадаємо, станом на початок березня аграрії Херсонщини розпочали сіяти ярий ячмінь

Виконано за допомогою Disqus