В Україні до 30% насіння не відповідає належній якості — Держпродспоживслужба

18 березня 2021 569 0
В Україні до 30% насіння не відповідає належній якості — Держпродспоживслужба

В Україні за експертними даними близько 25-30% насіння не відповідає належній якості. Це або контрафакт (продукція, яка реалізується з порушенням майнових прав інтелектуальної власності), або фальсифікат (продукція, яка виготовлена з порушенням технології чи шляхом копіювання форми, упаковки, а також неправомірного відтворення товару іншої особи). Повідомляє пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

Зазначається, що найпоширенішими випадками фальсифікату наразі є підміна гібридів першого покоління на дво- або багатолінійні та заміна одного сорту іншим, з нижчими якісними показниками. Експертами встановлено, що близько 73% вітчизняних сільгоспвиробників не можуть самостійно розпізнати контрафактне насіння.

«Використання для посіву контрафактного та фальсифікованого насіння може спричинити втрату до 25% урожаю. Вдало підібране насіння у визначених ґрунтово-кліматичних умовах здатне проявити свої найліпші якості та дає стабільний щорічний урожай», — зазначили у відомстві.

Читати за темою: Україна має намір збільшити експорт насіння до ЄС

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує правила, як уберегтися від підробок на ринку насіння:

  • виробник має бути включеним до Державного реєстру з заявленою кількістю насіння на реалізацію, пересвідчитися можна через електронний доступ до «Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва»;
  • купувати насіння у офіційних дистриб’юторів, їх перелік ви можете знайти на сайтах виробників насіння, або дізнатись у регіональних представників насіннєвих компаній;
  • кожна партія насіння для реалізації повинна супроводжуватись сертифікатами: сертифікат, який засвідчує сортові якості насіння та сертифікат, який засвідчує посівні якості насіння.

«При купівлі насіння обов’язково перевіряйте відповідність інформації у сертифікатах та на етикетці у мішку. Номер партії та країна виробництва насіння повинні співпадати. Отримуючи партію насіння обов’язково перевіряйте наявність двох етикеток (внутрішньої та зовнішньої). У справжності сертифікату можна пересвідчитися через електронний доступ до «Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал». До продажу не може пропонуватися насіння сорту, що не занесене до Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні», — зазначається у повідомленні Держпрожспоживслужби.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

3м/с

Опади

8.7мм

Вологість

83%