Стало відомо, на скільки подорожчала посівна для аграріїв

24 березня 2021 499 0
Стало відомо, на скільки подорожчала посівна для аграріїв

У регіонах України повним ходом триває підготовка до весняно-польових робіт, а в деяких південних регіонах техніка вже вийшла в поле. За прогнозами експертів цьогоріч вона значно дорожча, ніж минулого року. Актуальні ціни на основні позиції Kurkul.com допомогли підібрати фахівці компаній LNZ. Деталі в матеріалі «Скільки «з’їсть» посівна 2021 — аналіз цін на добрива, ЗЗР, пальне та насіння».

Пальне. Цьогоріч аграріям за 1 л дизпалива доведеться віддати в середньому на 2 грн більше, ніж у минулому сезоні.

Водночас, за прогнозами експертів, ціни на скраплений газ і дизельне пальне можуть зрости на третину. До таких наслідків веде припинення поставок нафтопродуктів в Україну одним із найбільших трейдерів.

Насіння. Якщо говорити про насіннєвий матеріал, то насамперед варто зазначити, що в Україні, за експертними даними, близько 25–30% насіння не відповідає стандартам якості. Проте уникнути цього допоможе підбір якісних гібридів у перевірених постачальників. Щодо цін, то зростання за посівну одиницю у порівняння з минулим роком в районі 200-300 грн.

ЗЗР. Ціни для цих бакових сумішей навіть дещо просіли, окрім тих, де до складу входить гербіцид Дабл Трай — тут незначне зростання вартості.

Добрива. Наприкінці 2020 року спостерігалося стрімке зростання цін. За 3 місяці основні добрива подорожчали на понад 40%. Станом на 16 березня зростання цін на азотну і фосфорну групи не припинялося. Вони вже перетнули трирічний максимум і впритул наблизилися до середнього маркера ціни за 10 років. 

«Тому весняна посівна буде коштувати українським аграріям дорожче, ніж торік. Тож залишається сподіватися, що погодні умови дозволять зібрати гарний урожай, а ціни на нього — нівелювати «зайві» витрати на посівну», — підсумовується у матеріалі.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 13°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.5мм

Вологість

83%