Озвучено основні положення законопроєкту про електронні земельні аукціони

22 березня 2021 163 0
Озвучено основні положення законопроєкту про електронні земельні аукціони
Kurkul.com

У разі прийняття законопроєкту про електронні земельні аукціони №2195, земельні торги будуть проводитися в єдиній електронній торговій системі у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі інтернет. Про це розповів народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов у блозі «Земельна реформа — на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги» на АgroРolit.com.

За словами народного депутата проєкт під реєстраційним номером 2195 стосується продажу через електронні аукціони земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису; що стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то лише оренда, бо продаж у власність заборонено ухваленим минулого року законом, що відкриває ринок землі).

«Це будуть абсолютно революційні зміни, про які декілька років тому складно було навіть мріяти. Відповідно до пропонованих цим проєктом змін земельні торги будуть проводитися в єдиній електронній торговій системі у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану під час проведення земельних торгів (цінову пропозицію)», — зазначив депутат.

Читати за темою: Депутат розповів про важливість прийняття земельних законопроєктів 2194 та 2195

Він наголосив, що торги проводитимуться за принципом «один лот — одна ділянка і право на неї». Інформація про них буде повністю публічною.

«Таким чином ми зможемо мінімізувати вплив людського чинника на визначення переможця аукціону та забезпечимо прозорість передачі земель державної чи комунальної власності. Водночас задля уникнення махінацій та недопущення недобросовісних ділків проєктом передбачено фінансові запобіжники», — написав народний депутат.

За його словами для участі в торгах потрібно буде сплатити два внески.

«Реєстраційний внесок за лотом встановлюється у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати на 1 січня року, в якому оприлюднюється оголошення про проведення земельних торгів. Гарантійний же внесок становитиме 30 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки чи прав емфітевзису, суперфіцію або 30 відсотків стартового розміру річної орендної плати, але не може бути більшим за 2500 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, в якому проводяться земельні торги», — підсумував Олег Тарасов.

Виконано за допомогою Disqus