На Херсонщині через ремонт мосту може затриматись старт сезону поливу

24 березня 2021 32 0
На Херсонщині через ремонт мосту може затриматись старт сезону поливу
ГолосУкраїни

Закриття на ремонт автомобільного мосту через Північно-Кримський канал біля Таврійська на Херсонщині може спричинити загибель посівів у аграріїв. Повідомляє Голос України.

Зазначається, що великий стаціонарний кран для монтажу-демонтажу бетонних плит на мосту фірма-підрядник встановила в ложі Північно-Кримського каналу, і тепер невідомо, коли по ньому піде дніпровська вода. А затримка поливу в посуху може спричинити загибель посівів. Хоча меліоратори краю налаштовані не так песимістично.

«Підрядники клянуться й божаться, що кран у каналі стоятиме недовго, і приберуть його за два тижні чи навіть трохи раніше — в останніх числах березня. Тобто до початку поливного сезону агрегат мають прибрати, й можна буде заповнювати канал водою. На це потрібно ще три-чотири тижні», — зазначив начальник управління Північно-Кримського каналу Сергій Шевченко.

Він нагадав, що торік вода до каналу пішла навіть 11 березня, а не в перших числах квітня, як зазвичай. Але тоді на Херсонщині лютувала весняна посуха, й селянам без поливу було не обійтися.

«Нині ситуація трохи краща: дощики степову Таврію не оминули, продуктивної вологи в ґрунті вистачає, тож «напувати» і так вологу ріллю нагальної потреби немає. Відповідно, і кран у каналі поки що можна потерпіти. Звісно, якщо він там не затримається на значно довший термін», — йдеться у повідомленні.

Читати за темою: На Півдні України впроваджується масштабний проєкт зрошення та меліорації

Виконано за допомогою Disqus