На Півдні України впроваджується масштабний проєкт зрошення та меліорації

12 березня 2021 116 0
На Півдні України впроваджується масштабний проєкт зрошення та меліорації
Kurkul.com

Цього року в Україні розпочнеться масштабний проєкт зрошення та меліорації на Півдні України, що є серед пріоритетів Мінагрополітики на 2021 р. наряду з земельною реформою. Про це написав Роман Лещенко, міністр аграрної політики, на своїй сторінці у Facebook.

«Беззаперечно, на сьогодні це питання є гострим для країни. І мова не тільки про сільське господарство, для якого вода є визначальним фактором. Мова про всі водні ресурси України як основу життєдіяльності нації. Цього року ми розпочинаємо масштабний проєкт зрошення та меліорації на Півдні України. І це є серед пріоритетів Мінагрополітики на 2021 р. наряду з земельною реформою, яку ми фіналізуємо прийняттям базових законів та первинним запуском обігу земель сільськогосподарського призначення. Нам важливо сьогодні почути думку вчених, вивчити ключову проблематику і Мінагрополітики має бути в основі цього процесу», — зазначив він.

Читати також: Цьогоріч на українському ринку з’являться унікальні зрошувальні системи барабанного типу

Серед викликів, які потребують сьогодні комплексного вирішення, Роман Лещенко називає наступні:

  • глобальні кліматичні зміни вже вплинули на падіння сільського господарства. Критичною ситуація є на Півдні України, в Одеській області — район Бессарабії, де третій рік з-за посухи аграрії втрачають врожаї та йде процес банкрутства с/г підприємств;
  • відсутність інвестицій в інфраструктуру та занепад водних господарств країни;
  • облік водокористування. Застаріле і неенергоефективне обладнання насосних станцій призводить до великих втрат електроенергії, що створює умови для тінізації ринку і можливості для недобросовісних суб’єктів господарювання та водопостачальників.

Читати за темою: Зрошенням в Україні займатиметься Мінагрополітики

Виконано за допомогою Disqus

+ 18° ... + 6°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

81%