Кошти за земельний аудит повернуться до бюджету громади — фахівець

25 березня 2021 116 0
Кошти за земельний аудит повернуться до бюджету громади — фахівець

Для того, щоб окупити аудит земельного банку однієї колишньої сільської ради, достатньо продати право оренди на одну земельну ділянку на земельному аукціоні. Тим самим кошти, витрачені на аудит, повернуться до бюджету, а також буде наведено лад у земельному банку громади. Своєю чергою аудит дає можливість побачити прогалини та можливості для подальшого розвитку громади. 

Про окупність та результативність земельного аудиту спецпроєкту «Цифрова громада» від Feodal.Online на прикладі Тетіївської територіальної громади, яка розташована у Білоцерківському р-ні Київської обл., йдеться у матеріалі «Перший пішов — Тетіївська громада на шляху до оцифрування земельного банку» на AgroPolit.com.

Зазначається, що ціни на послуги з аудиту земельного банку громади варіюються від 20 до 500 тис. грн, адже вартість аудиту залежить від кількості колишніх сільських рад, які увійшли в громаду. Швидкість аудиту залежить від величини громади, але в середньому займає близько одного-двох тижнів

«Кількість колишніх сільських рад може становити від 1 до 25. Але середня вартість аудиту складає 200 тис. грн, адже зазвичай у громаду входить у середньому 10 сільських рад», — розповів Андрій Дем'янович, засновник сервісу Feodal.Online.

За його словами, аудит дає можливість виявити ділянки необґрунтованого обробітку, кількість яких мінімально складає 10-20 га на кожну з колишніх сільських рад. 

Читати також: Земельний аудит збільшить надходження бюджету територіальних громад — експерт

«Я впевнений, що спеціалісти Feodal.Online допоможуть нам вивчити стан зембанку і зрозуміти, в якому напрямку рухатись далі. Хочу, щоб аудит нам показав, які аграрії які землі використовують, законно чи ні. А далі ми будемо визначатися, чи потрібні нам такі орендарі, чи ні», — прокоментував Богдан Балагура, голова Тетіївської ОТГ.

За його словами, якщо в результаті перемовин консенсусу не буде знайдено, то варто розривати старі договори й надавати землі новим користувачам. Фактичним завданням земельного аудиту, на думку голови громади, є пошук неефективних орендарів та підприємців.

«Всі говорять, що сплачують податки, але для предметної бесіди нам потрібно провести аналітику: скільки землі орендується, чи є сплата ПДФО, скільки взагалі є комунальної землі у власності громади, який її відсоток у користуванні, скільки орендарів сплачують відсоткову ставку. А потім на основі цієї інформації ухвалювати подальші рішення. За 2-3 місяці ми познайомимося з усіма аграріями та підприємцями», — зазначив голова громади.

Читати за темою: Громади можуть безкоштовно скористатися системою автоматизованого управління земельним банком

Своєю чергою, Андрій Дем’янович повідомив, що насамперед після проведення аудиту територіальна громада отримає доступ до системи з візуалізованим земельним банком, і інформацією про право власності та права користування земельними ділянками. Крім того, в системі можна побачити необґрунтований обробіток, а також мати до неї доступ 24/7.

Фахівці Feodal.Online готові допомогти навести лад у земельному банку всім громадам та безкоштовно оцифрувати межі однієї колишньої сільської ради. 

За безкоштовною консультацією щодо моніторингу земель громади і за інформацією про системи управління зембанком звертайтеся за тел.: +380 (98) 614 89 54.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

1.9м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%