Збільшити надходження у бюджет громади допоможе наведення ладу в земельному банку — фахівець

28 квітня 2021 27 0
Збільшити надходження у бюджет громади допоможе наведення ладу в земельному банку — фахівець
Kurkul.com

Територіальній громаді варто володіти інформацією про те, які земельні ділянки передані в користування і чи зареєстроване воно згідно із чинним законодавством. Адже це безпосередньо впливає на надходження 60% ПДФО та єдиного податку до бюджету. Про те, як в рамках проведення реформи децентралізації, територіальні громади можуть отримувати надходження до бюджету без додаткових документів та дозволів розповів Андрій Дем’янович, засновник та керівник онлайн-сервісу Feodal.online, на AgroPolit.com.

За його словами, на території громади є земельні ділянки, які перебувають у приватній власності. Зокрема, це землі для товарного с/г виробництва (паї) і землі для ведення особистого селянського господарства, які можуть бути передані у користування юридичним і фізичним особам за різними типами договорів: емфітевзис, оренда, сервітут, тощо.

«Це величезні надходження від користування земель і виплати орендної плати фізичним особам власникам земельних ділянок. Коли громада дізнається, які земельні ділянки перебувають у користуванні, слід зрозуміти, які з них перебувають в обробітку, адже користування не завжди має на увазі обробіток. Крім того, потрібно визначити ділянки, які не перебувають у законному користуванні та намагатись донести користувачам ділянок, що їм необхідно виходити з «тіні», шляхом конструктивного діалогу», — пояснив експерт.

Читати також: Feodal.Online оцифрує земельний банк ще однієї територіальної громади

Земельні ділянки приватної власності, котрі перебувають в обробітку, але не мають зареєстрованого права користування умовно діляться на землі живих і землі мертвих людей. Щодо першої категорії, голові територіальної громади потрібно вести діалог з користувачами суміжних ділянок щодо їх узаконення і подальшої реєстрації договорів оренди у державного реєстратора громади.

«Нерідко трапляється так, що велика кількість земельних ділянок не успадковується, через що часто існує ситуація наявного обробітку земель без узаконеного права користування. Орган місцевого самоврядування, згідно зі статтею 1285 Цивільного кодексу України, має утримувати це майно у належному стані. Також на черговій сесії територіальної громади може бути прийняте рішення про передачу цих земельних ділянок в управління, що зумовить сплату коштів від орендарів і наповнення бюджету», — зазначив Андрій Дем’янович.

Читати за темою: Керівникам громад розкажуть, як почати заробляти на землі

Він наголошує, що це вдалий варіант, адже на випадок спадкування договори оренди будуть автоматично припинені. Таким чином громада може збільшити надходження орендної плати від земельних ділянок померлих громадян, надходження єдиного податку і у разі реєстрації цих договорів у реєстратора громади — надходження адмінзбору.

Команда онлайн-сервісу Feodal.Online пропонує провести безкоштовний аудит однієї колишньої сільської ради (КОАТУУ) та надати безкоштовний доступ до системи Feodal.Громада. Для цього необхідно звернутися за номером +380 931453264 або +380932528454.

Виконано за допомогою Disqus