В Україні буде 2-3 неофіційні етапи запуску ринку землі — фермер

29 березня 2021 240 0
В Україні буде 2-3 неофіційні етапи запуску ринку землі — фермер
Kurkul.com

Закон про обіг сільгоспземель, який прийняли в кінці березня 2020 року, недопрацьований. Таку думку висловив Володимир Топалов, керівник фермерського господарства «ТВК», у матеріалі «Закон про ринок землі «доточувала» слабка команда» на Kurkul.com.

«Тому варто-таки було його «підточити» і вже тоді голосувати. Але найперше, що треба було зробити напередодні, — провести референдум і запитати в людей, знімати мораторій на продаж землі чи залишити», — розповів фермер.

На його думку, в Україні, на жаль, ще досі немає державного банку, який би дав нам, аграріям, які працюють на цій землі уже довгий час і з певним досвідом, кошти на її купівлю.

«Бо якщо для цього ми вкладатимемо свої обігові кошти, то з чого будемо працювати? Саме через це, думаю, буде 2-3 неофіційні етапи запуску ринку землі. Спочатку в процес включаться різні фінансові установи, які скуплять земельні ділянки. А далі запрацює вторинний ринок землі, на якому вже будуть включені фермери, готові купити пай», — додав Володимир Топалов.

За його словами, українська земля — це такий карт-бланш на майбутнє.

«Дуже не хотілось би його розпорошити і зробити так, щоб ми не програли цю партію», — підсумував аграрій.

 Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus

+ 7° ... + 3°

Вітер

3.3м/с

Опади

4.9мм

Вологість

89%