Експерт пояснив, як можна запустити земельну іпотеку після відкриття ринку землі

1 квітня 2021 52 0
Експерт пояснив, як можна запустити земельну іпотеку після відкриття ринку землі
Kurkul.com

Після відкриття ринку землі державну програму кредитування придбання сільськогосподарських земель аграріями  можна запустити через державну компанію «Украгролізинг». Таку думку висловив Анатолій Шумський, заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні», на AgroPolit.com.

Наразі ця компанія допомагає у придбанні аграріями сільськогосподарської техніки і обладнання за механізмом лізингу. Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» пояснив, як можна через «Украгролізинг» запустити земельну іпотеку.

«Через «Украгролізинг» можна запустити державну програму кредитування придбання земельної іпотеки для аграріїв. Лише постає питання чи вдасться це зробити цього року, адже бюджет на 2021 р. уже прийнято і кошти розподілені. Відбувається поновлення роботи Мінагрополітики — система лиш перелаштовується на новий лад. Сподіватися на позачерговий перерозподіл бюджету у цьому році не варто. Тому краще запланувати механізм земельної іпотеки через «Украгролізинг» на 2022 р. І паралельно прийняти інші потрібні компоненти для безпечного запуску земельної реформи: антимонопольне законодавство, механізм консолідації земельних ділянок в єдині масиви шляхом викупу/обміну паїв у одноосібників для уникнення «шахматок» та соціальних потреб», — пояснив він.

Анатолі Шумський вважає, що уряду не потрібно вигадувати чергове колесо перед запуском ринку землі, а слід скористатися перевіреним у всьому світі механізмом — фінансувати через «Украгролізинг».

Читати за темою: Стало відомо, як формуватиметься ціна землі після впровадження ринку

 

Виконано за допомогою Disqus