Одноосібники повинні декларувати доходи, якщо самостійно обробляють понад 2 га землі

11 квітня 2021 780 0
Одноосібники повинні декларувати доходи, якщо самостійно обробляють понад 2 га землі

Подавати Декларації про майновий стан і доходи необхідно одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції.

Про це  повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області, інформує Zemelka.ua.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 га підлягають оподаткуванню ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Граничний термін подання податкових декларацій про майновий стан і доходи — 30 квітня, а сплатити задекларовані суми ПДФО і військового збору необхідно громадянам до 1 серпня 2021 р.

Читати також: Власники сільгосптехніки повинні декларувати доходи

Також фізичні особи, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї) та отримують доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції, мають можливість здійснювати таку діяльність з вирощування сільськогосподарських культур, зареєструвавшись суб'єктами господарювання — фізичними особами підприємцями, зі сплатою відповідних податків і зборів до бюджету та ЄСВ — до відповідних цільових фондів, згідно з вимогами чинного законодавства.  

Порядок оподаткування доходів, одержаних фізичними особами від продажу сільськогосподарської продукції регулюється пп. 165.1.24 ст. 165 ПКУ. Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

  • садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому підпункту 165.1.24, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Виконано за допомогою Disqus