Реклама

Фермери не купуватимуть землю, якщо інвестиції не повернуться протягом 10-15 років — думка

16 квітня 2021 138 0
Фермери не купуватимуть землю, якщо інвестиції не повернуться протягом 10-15 років — думка
Kurkul.com

Фермери позитивно ставляться до відкриття ринку землі, проте купуватимуть її лише якщо інвестиції окупляться за 10-15 років. Про це розповів Директор СФГ «Піонер» Євген Малашенко у матеріалі «Піднімаю орендну плату за пай на максимум» на Kurkul.com.

За словами фермера, він позитивно ставиться до впровадження прозорого ринку землі, але не хотів би, щоб землю продали іноземцям. 

«Тому що, наприклад, Китай викупить нас геть з усім. І воювати не потрібно — станемо Китаєм. Я справді за ринок, щоб людина могла вільно розпоряджатися своєю землею. Тоді, вважаю, настане нарешті порядок і ринок усе відрегулює. Хоча і прописано все чудово, та все ж є сумніви з приводу того, що на практиці іноземці не будуть допущені до землі», — зазначив аграрій.

За його словами, він буде намагатися викупити землю, але лише шляхом пропозиції вищої ціни.

«Якщо я не зможу дати ту ціну, яку дають інші, то я повинен піти з ринку, у мене така позиція», — сказав Євген Малашенко.

Читати за темою: Одноосібники повинні декларувати доходи, якщо самостійно обробляють понад 2 га землі

Щодо готовності вже зараз купувати українські чорноземи, то фермер ще немає однозначної відповіді.

«В фінансовому плані ще ні. Заробляю я один раз на рік, і 2020 р. вже весь витрачений. Та й що зараз думати? Питання ж у тому, яка ціна буде, а далі вже просто порахувати. Я знаю свої витрати на гектар, і якщо придбана земля буде окуповуватися все моє життя, я її купувати не буду. Навіщо? Щоб мої діти прийшли на готову землю? Потрібна вона їм чи не потрібна, продадуть, не продадуть, будуть робити, не будуть робити. Якщо в межах 10–15 років вона окупиться, тоді є сенс. В іншому випадку простіше в оренду брати. Знову ж таки, маємо зміни клімату, а що буде далі? Цьогоріч на півдні засуха, нема врожаю, немає з чого віддавати. Зараз усі в кредитах, такі реалії», — розповів фермер.

Також, на його думку, оцінювати гектар неправильно. Родючість у кожній зоні України та навіть у межах одного села може бути різна. За селом пісок, а перед селом чорнозем.

«Якщо говорити про землі, які я обробляю, я оцінюю орієнтовно 50 тис. грн за пай. Але паї в нас різні за розміром, і чим чорніша земля, тим менший пай. Я порівнював грошову оцінку землі південніше, там не набагато дорожчі землі, ніж у нас, а родять вони вдвічі-втричі краще. Тож заплатити за гектар чорнозему тисячу доларів і за пісок тисячу доларів? Якось потрібно ще цей механізм регулювати», — підсумував фермер.

Виконано за допомогою Disqus