Світові ціни на продовольство досягли найвищого рівня з 2014 року

11 квітня 2021 74 0
Світові ціни на продовольство досягли найвищого рівня з 2014 року

Ціни на продовольство в світі ростуть десять місяців поспіль і вже досягли найвищого рівня з липня 2014 р. Такі дані наводяться в доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), інформує УНІАН.

Ціновий індекс ФАО, який відображає щомісячні зміни в цінах на найбільш поширені у світі продовольчі товари, в березні виріс до 118,5 пункту, що на 2,1% вище, ніж у лютому.

Найзначніше, за даними ФАО, подорожчала рослинна олія. У березні її ціновий індекс виріс на 8% в порівнянні з березнем і досяг найвищої позначки з червня 2011 р. Експерти пояснюють зростання очікуваннями високого і стійкого попиту з боку виробників біодизельного палива. Трохи менше, але теж значно, зросли в порівнянні з лютим ціни на молочну — 3,9% — і м'ясну — 2,3% — продукцію, що пояснюється зростанням попиту напередодні Великодніх свят.

Поміж тих продуктових категорій, ціни на які впали в порівнянні з лютим, зернові та цукор. Ціновий індекс зернових впав на 1,8%, хоча при цьому залишається на 26,5% вищим, ніж був у березні 2020 р.

Найбільше знизилися ціни на пшеницю, що пояснюється її високими запасами у світі та очікуванням хорошого врожаю в поточному році. Ціни на цукор впали на 4%, але залишаються на 30% вищими торішніх.

Читати за темою: У березні найбільше знизились експортні ціни на пшеницю — FAO

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

2.1м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%