Реклама

Опубліковано звіт щодо поширення шкідників на полях України

12 квітня 2021 80 0
Опубліковано звіт щодо поширення шкідників на полях України
Kurkul.com

Станом на 8 квітня, озимі культури, багаторічні трави у звітний період перебували у стані повної вегетації. Переважання підвищеного температурного режиму прискорило набір ефективного тепла і сприяло більш активному пробудженню та виходу з місць зимівлі основних шкідників сільськогосподарських культур. Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Так, в Степу та Лісостепу в посівах озимини, розміщеної після стерньових попередників, живляться личинки хлібної жужелиці та озимої совки, які пошкодили 5% рослин. Враховуючи, що личинки жужелиці можуть шкодити до кінця квітня, захисні заходи рекомендується проводити у крайових смугах або в осередках надпорогової чисельності жужелиці та інших фітофагів через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

У Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській,  Полтавській, Херсонській, Миколаївській, Одеській областях відмічено вихід з місць зимівлі жуків піщаного мідляка та заселення ним посівів озимих зернових. Найбільшої шкоди жуки завдають на початкових етапах розвитку культури, псуючи сходи. Комахи своєю діяльністю призводять до повної загибелі рослин на ранніх стадіях розвитку або значного послаблення, що є причиною прямих та опосередкованих втрат урожаю.

Читати також: Через несвоєчасний захист озимих втрати врожайності можуть сягнути понад 10% — UKRAVIT

У теплі сонячні дні у південних, центральних, подекуди західних областях країни триває літ злакових мух, заселення посівів цикадками, попелицями, хлібними блішками, п’явицями, які пошкодили 15% рослин озимих зернових. У Степу клопи, зокрема клоп шкідлива черепашка, яких взимку загинуло 10-35%. Надалі за температури 13°С на поверхні листяної підстилки клопи активізуються, а за середньодобової температури повітря 16-17°С протягом 3-4 днів відбуватиметься переліт фітофага на посіви.

 

В усіх агрокліматичних зонах рослини озимого ріпаку в допороговій чисельності заселяють хрестоцвіті блішки, прихованохоботники, якими пошкоджено 2-8% рослин. Також, на переважній більшості площ озимих зернових та ріпаку, відростаючих багаторічних трав відмічається незначне зростання чисельності звичайної та гуртової полівок, польових та інших видів мишей. Для збереження майбутнього врожаю варто застосовувати рекомендовані родентициди.

Читати за темою: Названо найсучасніший піретроїдний препарат для захисту с/г культур

Державні фітосанітарні інспектори продовжують проводити  весняні контрольні обстеження стану перезимівлі шкідників сільськогосподарських рослин. У порівнянні з минулими роками  відмічено  більший  відсоток  загибелі зимуючих стадій шкідників. Так, за попередньою інформацією, гусениць підгризаючих совок загинуло 2-15%, личинок травневих і червневих хрущів 3-18%, дротяників — 8-15%, хлібних жуків – 9-26%.

 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама