Реклама

Рекордні ціни на соняшникову олію і яйця зацікавили АМКУ

12 квітня 2021 122 0
Рекордні ціни на соняшникову олію і яйця зацікавили АМКУ
pixabay.com

Антимонопольний комітет України досліджує природу підвищення роздрібних цін на окремі продукти харчування, ідеться на офіційному сайті відомства.

«Нині досліджуємо природу підвищення роздрібних цін на яйця, цукор і соняшникову олію. Щодо цукру уже почали розслідування. Стосовно решти продуктів з’ясовуємо, на якій ланці відбулося первинне подорожчання. Це може бути рівень виробника, постачальника або торгівельної мережі. Визначаємо, чи були у суб’єктів господарювання об’єктивні підстави так чинити, і чи має це подорожчання ринкове підґрунтя», —  повідомила голова АМКУ Ольга Піщанська.

За її словами, поки зарано говорити, чи є підстави для початку розслідування щодо яєць та олії. Перед прийняттям рішення про застосування засобів впливу комітет враховуватиме особливості кожного товарного ринку, з’ясує цінові амплітуди на міжнародних біржах тощо.

«Зрештою, з’ясувавши ці маркери, можемо робити обґрунтований висновок щодо наявності чи відсутності порушень та застосовувати засоби впливу на порушників», — підкреслила Ольга Піщанська. 

Раніше 5 квітня 2021 року Антимонопольний комітет розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового).

Виконано за допомогою Disqus