Експертиза підтвердила, що смерть журавлів на Херсонщині спричинила отрута для гризунів

17 квітня 2021 79 0
Експертиза підтвердила, що смерть журавлів на Херсонщині спричинила отрута для гризунів
Facebook

Судова експертиза підтвердила, що червонокнижні сірі журавлі на Херсонщині загинули внаслідок отруєння препаратом, що використовується для боротьби з гризунами. Про результати експертизи повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

«Екземпляри загиблих птахів були направлені на дослідження у Харківський науково-дослідний інститут судових експертиз. Після проведення ветеринарної та екологічної експертиз працівники інституту встановили, що загибель птахів сталася внаслідок отруєння діючою речовиною бродіфакум, яка входить до складу агрохімічних препаратів, що використовуються для боротьби з гризунами», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з початку року до поліції Херсонщини надійшло 25 повідомлень про загибель червонокнижних птахів на території біосферного заповідника «Асканія-Нова» та полях сільгосппризначення. За всіма фактами до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості, які розслідуються в одному кримінальному провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України «Забруднення або псування земель».

У Каховському районі перевірено 52 фермерські господарства, у деяких з них виявили хімічні препарати на основі бродіфакуму. Наразі на території цих господарств проводяться слідчі дії за оперативним супроводом відділу захисту інтересів суспільства й держави обласного управління поліції. Перевіряється документація оренди земельних ділянок та дозвільна документація на застосування пестицидів та агрохімікатів, які використовувались для боротьби з гризунами.

Нагадаємо, починаючи з 18 березня на території, прилеглій до біосферного заповідника «Асканія-Нова», в радіусі 40 кілометрів на три тижні вводиться заборона на використання пестицидів на основі діючої речовини бродіфакум, що використовується для боротьби з гризунами. 

Нагадаємо, у січні у заповіднику «Асканія-Нова» за тиждень вимерло близько 185 журавлів, занесених до Червоної книги. Загибель птахів продовжилась і на початку березня.

Водночас через масову загибель птахів експорт зернових, вирощених на Херсонщині, можуть заборонити або ввести на нього загороджувальні мита.

Виконано за допомогою Disqus

+ 8° ... + 3°

Вітер

1.9м/с

Опади

5.2мм

Вологість

65%