Feodal.Online оцифрує земельний банк ще однієї територіальної громади

22 квітня 2021 49 0
Feodal.Online оцифрує земельний банк ще однієї територіальної громади
Kurkul.com

Нововолинська територіальна громада, співпрацюючи з Feodal.Online, долучиться до диджиталізації та оцифрує свій земельний банк. Про це повідомив Андрій Дем’янович, засновник та керівник сервісу Feodal.Online.

Він зазначив, що минулого тижня Feodal.Online розпочав співпрацю з Нововолинською громадою, в ході якої буде проведений аудит її земель, що дозволить побачити прогалини у земельному банку громади, які можуть приносити кошти та сприятиме ефективному використанню земельного банку громади.

«Наповнення бюджету — одне з головних завдань влади. А для цього має ефективно використовуватися земельний ресурс. Скільки грошей можна залучити у результаті проведенні аудиту — питання дуже суб’єктивне. Це залежить від того, скільки земельний банк налічує «проблемних» зон. Але, як правило, цих зон чимало, і це завжди суттєві гроші для громади», — розповів Андрій Дем’янович.

Читати також: Експерт розповів, як уникнути земельного протистояння після відкриття ринку землі

Експерт додав, що зараз в компанії проводять безкоштовні аудити земельного банку кожній охочій громаді у межах одної колишньої сільської ради (КОАТУУ). На цей час у функціонуючих кейсах компанії вже є громади, яким вдалось отримати прибуток понад 100 тис. грн від проведення лише тестового аудиту.

«Наша мета в тому, щоб громади почали отримувати надходження за рахунок земельного банку. Саме тому ми надаємо безкоштовні тестові аудити, аби кожна громада вже з однієї колишньої сільради отримала кошти у бюджет, і мала змогу навести лад у своєму земельному банку», — додав Андрій Дем’янович.

Нововолинській міський голова Борис Карпус, своєю чергою, підкреслив, що такий інструмент дасть змогу швидко побачити незареєстровані договори оренди землі, самозахоплення ділянок, порушення меж, тощо. Крім того, завдяки впровадженню системи Feodal.hromada, працівники земельного відділу зможуть отримати сукупну інформацію з Державного земельного кадастру та Мін'юсту.

Читати за темою: Кошти за земельний аудит повернуться до бюджету громади — фахівець

«Якісний моніторинг земельних ресурсів дасть можливість вийти на новий рівень співпраці із фермерами та товаровиробниками. А також залучити більше податків у місцевий бюджет», — підсумував керманич.

У Feodal.Online наголошують, що готові допомогти навести лад у земельному банку всім громадам та безкоштовно провести аудит в межах однієї колишньої сільської ради (зони КОАТУУ ). За консультацією необхідно звернутися за тел.: +380 (98) 614 89 54 — Андрій Дем’янович.

Виконано за допомогою Disqus

+ 6° ... + 2°

Вітер

3.2м/с

Опади

4.7мм

Вологість

71%