Безкоштовної землі на всіх українців не вистачить — Мірошніченко

26 квітня 2021 78 0
Безкоштовної землі на всіх українців не вистачить — Мірошніченко
Kurkul.com

Безкоштовної землі на всіх українців не вистачить. Про це заявив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошніченко в ефірі програми «Сьогодні Увечері» на телеканалі «Україна 24».

«Проста математика показує, що всім громадянам України не вистачить землі, тим більше крім 2 га для ведення особистого селянського господарства, стаття 121 (Земельного кодексу — ред.), передбачає право на отримання ще цілого набору земельних ділянок, зокрема й ділянки для ведення фермерського господарства, яка може бути ще більшою, ніж 2 га. Всього на всіх не вистачить», — розповів Анатолій Мірошніченко.

За його словами, норми про безкоштовну приватизацію перекочували в чинний Земельний кодекс з попереднього, трохи змінившись. До цього також були певні норми в Земельному кодексі 1970 року.

«Можна сказати, що це історична спадщина, але я згоден, що настав час замислитися над тим, що держава рано чи пізно не зможе виконати цю обіцянку в законі, і вже далеко не виконує, не всі можуть отримати землю, створюється ажіотаж, соціальна напруга», — сказав він.

Читайте також: В Україні планують скасувати обмеження площі земель для ведення особистого господарства

Анатолій Мірошниченко розповів, яким чином можна розв'язати проблему нестачі землі.

«Серйозно вивчається питання про необхідність монетизації права на безкоштовну приватизацію землі. Скасувати право не можна, тому що Конституція забороняє звужувати обсяги існуючих прав, монетизація може розглядатися як розв'язання проблеми. Багато скористалися цим правом, за різними цифрами, понад 2 млн га було приватизовано. За попереднім Земельним кодексом здійснювалася приватизація для ведення особистого підсобного господарства, до 60 соток норма була. В цілому близько 5 млн га», — сказав він.

Виконано за допомогою Disqus