На розробку проєкту викидів парникових газів в межах Паризької угоди Україна має 2 місяці — Качка

28 квітня 2021 35 0
На розробку проєкту викидів парникових газів в межах Паризької угоди Україна має 2 місяці — Качка
pixabay.com

В межах підписаної Україною Паризької кліматичної угоди фінальний проєкт розміру Другого національно визначеного внеску (НВВ-2) буде презентовано міжнародним партнерам у липні 2021 р. Про це повідомив Тарас Качка, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговий представник України.

За його словами, на розробку проєкту НВВ-2 є ще два місяці.

Також Тарас Качка нагадав, що Міндовкілля спільно з ЄБРР підготували проєкт з моделювання потужностей економіки і можливостей для скорочення показника НВВ-2. При цьому ця модель ще обговорюється і кінцевого варіанту немає.

«На щастя Україна є одним із лідерів зі зменшення викидів протягом останніх 30 років. Ми наразі знаходимося на рівні трохи більше ніж 38% і це той рівень, який є амбітнішим, аніж декларує ЄС. Однак такий показник досягнули не за рахунок екологічних заходів. І в цьому є найбільший виклик для нашої кліматичної політики. Адже ми розуміємо, що це скорочення далося або ціною зменшення ВВП (тобто збідніння людей), або окупацією і фізичним знищенням виробничих об’єктів. Для нас НВВ-2 є не тільки амбіція для зменшення і надалі. Це амбіція трансформації і кліматичної, і економічної політики, аби вони забезпечували економічне зростання та протидію кліматичним викликам», — пояснив він.

При цьому Тарас Качка не назвав конкретних цифр щодо НВВ-2, які зараз обговорюються.

«Ми плануємо у липні визначити показники НВВ-2 з точки зору зменшення цифр викидів і головне — за рахунок чого це будемо досягати. Ми працювали над кількома варіантами. Найбільше, що нас цікавить і непокоїть — як досягати цього результату. Саме тому ми наразі спілкуємося з бізнесом, профільними асоціаціями, аби скорегувати цю позицію і зробити її комфортною для всіх та не порушити бізнесові та соціальні аспекти», — зазначив він.

Нагадаємо, що раніше Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України 1 квітня 2021 р. представило проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди» та розпочало процедуру електронних консультацій з громадськістю щодо нього. Паралельно представники українських бізнес-асоціацій та 14 асоціацій аграрного сектору в особі уповноваженої ними Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) та Центру економічного відновлення звернулись до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля із пропозицією детально прорахувати показники НВВ2 на галузевих рівнях із залученням представників відповідних міністерств, експертів, галузевих об’єднань та бізнес-асоціацій.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 5°

Вітер

2.2м/с

Опади

3.7мм

Вологість

81%