Названо інсектициди для захисту посівів озимого ріпаку та садів під час цвітіння

11 травня 2021 99 0
Названо інсектициди для захисту посівів озимого ріпаку та садів під час цвітіння
UKRAVIT

Із поступовим потеплінням та стабілізацією температурного режиму у посівах ріпаку озимого та в садових насадженнях шкідники активно розселяються та інтенсивно шкодять культурам. Фахівці «UKRAVIT» попереджають, що відсутність відповідних заходів контролю шкідників негативно вплине на майбутній рівень врожайності.

«Наразі посіви ріпаку заселені стебловим прихованохоботником, ріпаковим квіткоїдом, хрестоцвітими блішками, оленкою волохатою та іншими видами; в садах активно шкодять, бруньковий довгоносик, яблуневий квіткоїд, оленка волохата та попелиці. Тож щоб попередити втрати врожайності, необхідно регулярно проводити моніторинг стану посівів і насаджень і при перевищенні ЕПШ неодмінно застосовувати високоефективні інсектициди», — зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець

Проте він наголошує, що наразі і ріпак озимий, і садові насадження перебувають у фазі бутонізації-цвітіння, тому варто врахувати клас токсичності обраних препаратів для корисних ентомофагів та запилювачів, яких також приваблюють квітучі посіви та насадження, і віддати перевагу найменш токсичним інсектицидам. Вони одночасно ефективно захистять культурні рослини й при цьому — не нашкодять корисним видам, за умов дотримання регламентів

Для захисту посівів ріпаку озимого та садів від комплексу шкідників у період цвітіння фахівець рекомендує обирати «м’які» інсектициди АЦ Люкс (ацетаміприд, 200 г/кг) або Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л). Діючі речовини цих препаратів відносяться до групи неонікотиноїдів і характеризуються низькою токсичністю щодо корисних ентомофагів.

АЦ Люкс – це системний інсектицид, який володіє контактною та кишковою дією. Його діюча речовина блокує передачу нервового імпульсу через синапс, в результаті чого шкідник гине від сильного нервового перезбудження. 

Лювітор впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори, порушуючи передачу нервових імпульсів у шкідників, що призводить до конвульсій та паралічу, внаслідок чого вони гинуть. При цьому препарат малотоксичний для корисних ентомофагів, що дозволяє застосовувати його також в період цвітіння.

«Важливим моментом є вибір часу проведення інсектицидних обробок ріпаку озимого та садів у період цвітіння: для цього найкраще обирати вечірні та нічні години, коли відсутній масовий літ корисних ентомофагів і запилювачів», — наголошує Олександр Мигловець.

Виконано за допомогою Disqus